Giacomini Yerden Isıtma

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Yerden Isıtma

                   

Giacomini Yerden Isıtma

Kuruluşu 1951 yılına kadar uzanan giacomini dünyanın önemli markaları arasında bulunarak, zemin altı ısıtma sistemleri konusunda çok önemli bir marka oluşturmaktadır. Günümüzde yüzden fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren markanın ürünleri ülkemizde de yerden ısıtma sistemleri için firmamız tarafından kullanılmaktadır.

İtalya merkezli bir yapıya sahip olan marka, yine üretimlerini İtalya'da gerçekleştirirken, Türkiye'de de depo ve üretim atölyeleri bulunmaktadır. Bu bağlamda giacomini yerden ısıtma sistemleri için markanın ürünlerine Türkiye'de de ulaşma imkanı yer almaktadır. Firmamızın uygulamada seçmiş olduğu önemli markalardan biri olması ile birlikte bayii hizmetlerinin de sunulması sayesinde markanın yerden ısıtma sistemleri malzemelerine ulaşma imkanı da bulunmaktadır.

Uluslararası Kalite Giacomini Alttan Isıtma

Son yıllarda ülkemizde popüler yapısı ile her geçen gün daha fazla tercih edilen bir sistem olan alttan ısıtma sistemlerinde giacomini özellikle 70 yıllık marka kalitesi sayesinde sistem için ürettiği her ekipman ile ayrı bir kalite sağlamaktadır. Çünkü bu sistemlerde markanın ürettiği parçalar olarak termostatlar, kontrol panelleri, yerden ısıtma boruları, yerden ısıtma straforları ve kollektörler gibi ayrıntılar bulunuyor.

Her ayrıntısında geçmişine dayanan bir kaliteyi taşıyan marka, Türkiye'de de firmamız güvencesi ile giacomini alttan ısıtma sistemleri rahatlığını ev ve işyerlerinde elde etmenizi sağlıyor. Bu sistemler günümüzde zemin ısıtma mantığının petekli ısıtma veya klima gibi ısıtma cihazlarına göre daha homojen bir ısıtma sağlaması yönüyle tercih ediliyor. Çünkü zeminden yükselen ısının ortama daha yüksek oranda nüfuz etmesi mantığı göz önünde bulundurularak, giacomini zemin ısıtma sistemleri büyük bir avantaj sağlıyor.

Giacomini ısıtma sistemleri kullanıldığı noktada öncelikle garantili yapısıyla çok uzun ömürlü bir yapı sunmaktadır. Bu yapı içerisinde kullanılan her parçanın da ayrı bir garantisi bulunması ile birlikte aslında bir yerden ısıtma sistemi içerisinde markanın ürünlerinin kullanılması veya tamamen markanın ürünleri ile bir yerden ısıtma sistemi geliştirilmesi gibi alternatifler bulunuyor. Her iki noktada da giacomini marka olarak sunduğu garanti ve güven ile ısıtmanın istediğiniz konforlu ve ekonomik şekilde sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Profesyonel bir uygulama gerçekleştirildiğinde, uzun ömürlü bir yapı ile elde edilen sonuç sayesinde yaşam ve çalışma alanlarına büyük bir kalite katılma imkanı elde ediliyor. Özellikle yaşam alanlarınızda hem inşaat sırasında hem de inşaat sonrasında daha önceden petekli kalorifer gibi ısıtma sistemlerinin bulunduğu konutlarda sonraki süreçlerde de giacomini zemin ısıtma sistemlerinin kurulması mümkündür. Keşif çalışması mantığı ile gerçekleştirilecek bu projelerde uygun olan her yapıda zemin ısıtma sistemi için bu markanın ürünleri ile eksiksiz bir kurulum gerçekleştirilebilir.

Sıcak Bir Hayat İçin Giacomini Alttan Isıtma

Evinizde sıcak bir yaşam alanı elde edebilmeniz için öncelikle kış mevsimi gelmeden ısıtma sistemlerini gözden geçirmeniz, yenilemeniz veya oluşturmanız gerekir. Çünkü ısınma kış mevsiminde soğuk havalara karşı sizi her faktörden koruyacak, yaşam alanınıza konfor katacak ve sıcak bir hayat imkanını ortaya çıkaracak faktördür. Bu faktörü tamamlanmış bir hale getirmek için bugün seçebileceğiniz ısıtma sistemleri arasında temel olarak doğalgaz veya diğer yakıtlar ile bağlantılı şekilde yerden ısıtma ya da petekli kalorifer gibi sistemler bulunmaktadır.

Petekli kalorifer çok uzun yıllardan bu yana bilinen standart ısıtma sistemlerinden biri olmakla birlikte bugün yerini yeni sistemlere bırakmaya başlamaktadır. Bu yeni sistemler arasında da zemin altı ısıtma gibi avantajlı, ekonomik, konforlu ve daha uzun ömürlü sistemler bulunmaktadır. Örneğin, giacomini alttan ısıtma aradığınız bu kaliteyi İtalyan marka güvencesi ile çok uzun yılların tecrübesi sayesinde sizlere sunmaktadır.

Konforlu ısıtmanın elde edilebilmesi açısından öncelikle yaşadığınız ortamın fiziki koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Fiziki koşullara göre ısının yaşam alanı içerisinde sirkülasyon oluşturması ve hem üst hem alt kısımda dolaşım sağlayarak, her alanda size sağlıklı bir ısıtma sağlaması gerekir. Bu açıdan standart petekli kalorifer sistemlerine bakıldığında tekdüze bu sistemlerde ısı yatay bir şekilde yayılım gösterirken, bir süre sonrasında yukarıya doğru yükselir ve evin zemininden soğuk bir hava hissedilebilir.

Petekli kalorifer sistemlerinde görülen yatay ısı yayılımı yerine giacomini yerden ısıtma sistemlerinde ısının zeminden yukarıya doğru yayılması ve sürekli bir şekilde zeminden gelen ısınma avantajı yer alır. Metrekare bazlı olarak düşünüldüğünde bir ev içerisinde bulunan petekler yerine zemini neredeyse tamamıyla kaplayan giacomini alttan ısıtma sistemi, ısının evin her zemin noktasında hissedilmesini sağlar. Yani mutfak, oturma odası, salon, yemek odası, yatak odası, çocuk odası, koridor gibi her alanda ayağınızı bastığınız zemin sıcak bir yapıya sahip olduğu için sağlıklı ısınma elde edilir.

Zeminden yükselen ısı sayesinde en çok şikayet edilen durumlardan biri olan alt komşuların kalorifer ya da soba kullanmaması durumunda dahi bu durumu hissetmeden sıcak ve konforlu bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Akla gelebilecek bir diğer soru olan giacomini zemin ısıtma sistemleri gibi alttan ısıtma sistemlerini kullandığınızda; zeminden yükselen ısının tavana kadar yükselmesi ile üst komşuya doğru geçiş gerçekleştireceği koşulu bulunabilir. Fiziki açıdan böyle bir durum ortaya çıkacak olsa dahi düzenli bir şekilde zeminden gelen ısı evinizin genelinde her zaman zeminden tavana doğru sirkülasyon oluşturan bir hava akımıyla avantaj oluşturacaktır.

Giacomini Isıtma İle Gerçek Sıcaklık

Gerçek sıcaklık koşullarının elde edilmesi için giacomini ısıtma bugün ev sahiplerinin en avantajlı gördüğü sistemler arasında bulunmaktadır. Bu sistemin sağlıklı çalışabilmesi için bir ev ya da iş yerinde öncelikle zemin etüt çalışmaları gerçekleştirilir. Uygun zeminlerde kalorifer bağlantıları yerine giacomini yerden ısıtma sistemlerinin kurulabilmesi için kombi veya yakıt kazanının bağlantısının uygun olup olmadığı da gözden geçirilir.

Yapılarda zemin ve yakıt bağlantılarının sorunsuz olması ile birlikte giacomini ısıtma sistemleri kolaylıkla kurulabilecektir. Standart bir yapıda bu sistemin kurulabilmesi için öncelikle zemin üzerinde strafor kaplaması ardından üst kısmında yerden ısıtma borusu kaplaması gerçekleştirilir. Bu iki önemli temel malzeme yine giacomini marka güvencesinde olmakla birlikte yakıt kaynağına ulaşan noktada kollektör, kontrol paneli, sabit değer ayar seti gibi markanın birçok ek parçası da kullanılır. 

Kullanılan her parçanın profesyonel bir ekip ile doğru montaj yapısından geçirilmesi sayesinde giacomini yerden ısıtma sistemleri sorunsuz bir şekilde kurulu hale getirilir. Kurulum sonrasında gerçekleştirilen testler ile birlikte zemin ısıtma da herhangi bir kaçak veya problem olup olmadığı gözden geçirilirken, sonraki süreçte zemindeki sistemin üstü tekrar şap betonu ile kaplanır. Bu sayede yeniden döşeme gerçekleştirilebilecek bir zemin de elde edilirken bu zemin üzerinde konforlu ve ekonomik sıtmayı destekleyecek şekilde parke, halı döşeme ya da karo taş gibi birçok farklı zemin malzemesi kullanılabilir.

Kullanım açısından servis ekipleri tarafından verilen bilgilendirme sonrasında giacomini zemin ısıtma sistemleri artık güvenilir bir yapı ile kullanılmaya başlanabilir. İlk kullanım ile birlikte eski sistemlerde kullandığınız kaloriferli ısıtma yerine zemin ısıtmanın ne kadar yüksek bir konfor sağladığını ilk andan itibaren hissetmek mümkün olacaktır. Özellikle evlerde kullanılan giacomini ısıtma sistemleri, ayağınızın altındaki sıcak kaynağın ne kadar konforlu ve sağlıklı bir yapı sunduğunu net bir şekilde gösterecektir.

Pratik Kontrollü Giacomini Zemin Isıtma

Isıtma sistemlerinde kontrolü kolay bir şekilde sağlayabilmek için birçok kişi oturduğu odada dört mevsim iklimlendirme sağlayan klimalar gibi cihazları kullanmak istemektedir. Ancak günümüzün modern akıllı sistemleri ile üretimi gerçekleştirilen giacomini zemin ısıtma yapısı içerisinde uzaktan kontrol ile işlem sağlayabileceğiniz bir sistem elde edilmektedir.

Giacomini markası sizlere sistem içerisinde kullanabileceğiniz üstün özellikli parçalar ile hizmet vermektedir. Örneğin, sistem açısından kullanımı tercih edilebilecek termostatlara bakıldığında akıllı yapısıyla bu termostatlar ısıtmayı istediğiniz her an istediğiniz kumanda veya akıllı telefon gibi bir mekanizma üzerinden kontrol etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bölümlendirme sağlandığında her oda ya da her kısım içerisinde giacomini alttan ısıtma sistemleri için bir otomasyon kurulmuş olduğundan dolayı bu otomasyonda bulunan termostatik vanalar ve oda termostatları ile manuel değişim sağlanması da mümkündür.

Akıllı yerden ısıtma sistemleri son yıllarda kalorifer sistemleri ya da klima sistemleri yerine çok daha özel bir yapı kazanmaya başlamıştır. Bugün her evde yer alan kablosuz internet kullanımı ile birlikte bu kolay bağlantı sağlanırken, giacomini yerden ısıtma sistemleri hayatınızı kolaylaştıran bir yapıyla ısınmayı pratik bir hale getirmektedir. Bu pratik yapı içerisinde özellikle gün içerisinde sağladığınız doğru derecelendirme ile yakıt tasarrufu konusunda da büyük bir avantaj elde edilmektedir.

Giacomini Yerden Isıtma Ekonomi Planlaması

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte her ev sahibinin bütçe planlaması içerisinde öncelikle ısınma bütçesini ayarlanması gerekir. Çünkü ülkemiz hem doğalgaz hem de birçok farklı yakıt kaynağı konusunda kendi rezervlerine sahip olmadığı için dış kaynaklı gelen bu yakıtlarda her zaman değişen bir fiyatlandırma bulunmaktadır. Bazı dönemlerde yüksek fiyatlandırma ile yakıt kullanımı mecburiyeti bulunduğundan dolayı özellikle tasarruflu yaşamın gerekli olduğu evlerde ısınma planlaması için yüksek özen göstermek gerekir.

Doğru planlamayla konutlarda ısınmanın mevsim boyunca sağlıklı ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmesi için ısıtma sisteminin de doğru kullanılması gerekir. Bu açıdan avantajlı ısıtmayı elde edebilmek için zemin ısıtma en doğru tercihler arasında görülmektedir. Zemin ısıtma konusunda da marka tercihlerini doğru yapmak gerekirse giacomini gibi bir marka tercih edilebilir. Çünkü giacomini alttan ısıtma sistemleri yaşam alanlarında büyük bir konfor sağlarken, özellikle doğalgazın çok daha düşük noktada kullanılması konusunda size büyük bir fırsat sunmaktadır.

Firmamızın gerçekleştirdiği her çalışmada ister stüdyo daire boyutunda ister müstakil bir villa boyutunda tüm konutlarda giacomini zemin ısıtma sistemleri kurulurken, tasarruflu doğalgaz kullanımı gerçekleştirilecek bir yapı sağlanır. Sizlere bütçe avantajı sunan bu sistem, kendi içerisinde özellikle oda termostatı ve akıllı termostat sistemleri ile uzaktan kontrollü bir yapıyla iyi bir ısınma planı elde etmenizi sağlar.

Giacomini ısıtma sistemleri içerisinde kullanılan termostatlar ve ayar sistemleri örneğin 3 oda ve 1 salon ile oluşturulmuş bir evde her bölümü ayrı bir ısı derecesi ile ayarlamanıza imkan tanır. Bilindiği üzere petekli kalorifer sistemlerinde her odaya ulaşan petek kombi üzerinden aldığı ısı derecesi ile aynı ısıtma oranında çalışır. Fakat bu durumda salon ile çocuk odası arasındaki boyut farkı göz önünde bulundurulduğunda, çocuk odası için aynı derece fazla dahi gelebilir. İşte buna karşılık olarak giacomini yerden ısıtma sistemleri içerisinde bulunan ayarlama yapısı size istediğiniz ısı ölçüsünü özgürce elde etme fırsatı sağlar.

Giacomini zemin ısıtma sistemlerini kullandığınızda, sıcaklık kaynağının çıkış gerçekleştirdiği noktadan itibaren kollektör bağlantısı ile birlikte her bölüme giden tesisatı ayrı bir sıcaklık ile tutarak ekonomi planlaması gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem içerisinde yakıt bağlantısından sıcak su kaynağı alınırken, sıcak su kaynağı kollektörler ile boru tesisatlarına dağıtılır. Her boru tesisatı ayrı bir bölüme ulaşırken, her bölüm de yine oda termostatı ile bağımsız bir hale getirilir. Bu bağımsız yapı içerisinde hem kollektör çıkışında hem de oda içerisinde ısı ayarlamaları çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Zemin yalıtımının gerçekleştirildiği yani strafor kullanımın sağlandığı ve doğru ölçümler ile döşeme gerçekleştirilmiş bir giacomini ısıtma sistemi kullandığınızda, mevsimin en soğuk günlerinde dahi doğru ısı ayarlamaları ile evinizi konforlu ve huzurlu bir hale getirmeniz mümkündür. Bu noktada aslında en önemli ayrıntı iyi bir karşılaştırma yapabilmenizdir. Bu karşılaştırma açısından daha önce petekli kalorifer kullanmış ev sahipleri farkı net bir şekilde görme imkanına sahip olacaktır. Yine temelden zemin ısıtma ile ısıtma elde eden ev sahipleri de petekli kalorifer kullanan komşu ve yakınlarının ödedikleri ısıtma masrafları ile karşılaştırma yaptığında sonuç elde edebilir.

Giacomini Zemin Isıtma Evinize Yeni Bir Tarz Katacak

Evinizin her alanını özgürce kullanabilmek ve ısıtma ayrıntısını göz önünde bulundurarak evinizi dekore etmek zorunda kalmak petekli kaloriferlerin bulunduğu evlerde standart sıkıntıların başında gelmektedir. Bilindiği üzere peteklerin bulunduğu bir oda içerisinde peteğin ısıyı doğru bir şekilde yayabilmesi için önündeki büyük bir alanın boş bırakılması gerekecektir. Petekler üzerinde çamaşır kurutma ve petekler üzerinde eşya bulundurmama gibi birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir.

Petekli kalorifer kullanılan evlerde ki bu temel dekorasyon sıkıntısına karşı olarak giacomini yerden ısıtma sistemleri evinizin dekoratif özelliğine katkı sağlayacak bir yapıya sahiptir. Çünkü kombi bağlantısından kollektör ile zemine inen ve artık zemin altından borular ile döşemesi gerçekleştirilen bu ısıtma sistemlerinde gözle görülmeyen bir yapı bulunmaktadır. Bu yapı üzerinde tekrar şap betonu dökülmüş ve üstünde tekrar zemin kaplaması için parke ya da karo taş kullanılmış bir dekorasyon bulunduğu için zemin ve oda tamamen size ait olmaktadır.

Aslında fazla eşya kullanımının bulunduğu fakat kullanım alanının küçük olduğu ev ya da işyerlerinde petekler dekorasyonda çok büyük bir sıkıntı çıkarmaktadır. Ayrıca bunun yanında ısıtmanın da sağlıksız olması sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle zeminde görünmeyen bir yapıya sahip olan giacomini zemin ısıtma sistemleri, size daha fazla kullanım alan ortaya çıkarırken, ısınma ile ilgili problem yaşamanızı da engellemektedir.

Giacomini yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı bir evde örneğin yatak odası dekorasyonu yaparken, yatağınızı istediğiniz her noktaya koyduğunuzda, zeminden gelen ısıtma odanızı aynı konfor ile ısıtmaya devam edecektir. Fakat düşünün ki petekli kalorifer kullanılan bir evde yatağınızı petek dibine koymak sağlıklı olmayacağı için petekten uzaklaştırmanız gerekecektir. Bu durumda da petek gardırop veya şifonyer gibi bir mobilya arkasında kalırken, istenilen ısıtmayı sağlamayacaktır.

Evinizin sorunsuz bir şekilde ısıtılması ve özellikle çocuk odası gibi noktalarda sağlıklı ısıtmanın elde edilebilmesi için giacomini alttan ısıtma sistemleri en büyük avantajı ile konforlu kullanım için ideal alanları sağlamaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılardan birisi de zemin kaplaması açısından seçilen malzeme olacaktır. Döşemenin tamamlanması sonrasında zemin üzerine şap betonu dökülerek yeniden kaplama gerçekleştirilirken, bu zemin kaplamasında özellikle birçok yapıda halı veya doğal taş kaplama en avantajlı tercihler olarak görülmektedir.

İyi bir giacomini ısıtma sistemi döşemesi tamamlandıktan sonra bu sistem üzerinde gerçekleştirilen halı kaplaması ısının parkeye göre daha az yalıtılmasını sağlayarak zeminden daha konforlu bir şekilde yükselmesine yardımcı olabilir. Ancak ısı direnci en düşük noktada bulunan taş veya fayans kaplamalar ısının en konforlu şekilde zeminden yükselişini sağlarken, ekonomik yapısı ile tercih ettiğiniz giacomini alttan ısıtma sistemlerinde en büyük verimi elde etmenizi sağlayacaktır.