Giacomini Yerden Isıtma Straforu

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Yerden Isıtma Straforu

Giacomini Yerden Isıtma Straforu

Bir yapıda inşaat aşamasında veya inşaat sonrasında zemin kaplaması gerçekleştirilerek alttan ısıtma sistemlerinin kullanılır hale getirilmesi için öncelikle bir zemin yalıtımı oluşturulması gerekir. Bu zemin yalıtımı hem ısının zeminden aşağıya doğru kaçmasını engeller hem de zeminde yerden ısıtma borularının döşenmesi için gereken alanı oluşturur. Giacomini markası yerden ısıtma sistemlerinin kurulması sırasında da marka tarafından üretilmiş giacomini yerden ısıtma strafor ürünleri kullanılır.

Giacomini yerden ısıtma köpüğü ürünleri, dayanıklı bir yapıya sahip olarak özel bir malzeme ile birlikte üretilmiştir. Diyagonal çerçeve yapısı ile boru döşeme için zemin sistemlerinde thermoform yalıtım paneli kapsamında kullanıma sunulmaktadır. Siyah renge sahip olarak polistiren koruma tabakası ile hazırlanmış giacomini yerden ısıtma yalıtım levhası zemine döşendiği andan itibaren üzerinde yerden ısıtma borularının döşenmesi için gerekli alanı sağlamaktadır.

Giacomini Strafor Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Her parçası ideal bir yapı ile 1400x800 mm gibi bir boyuta sahip olan giacomini strafor ürünleri, kullanılacağı zeminde yan yana gelecek şekilde kenarlarından birbirinin üstüne oturan bir yapı ile kullanılır. Bu kullanımda strafor tabakalar arasında herhangi bir zemin boşluğu kalmamak ile birlikte üst üste gelen parçalar yine düz ve sağlıklı bir zemin sağlar. 

Dayanıklı bir yapı için çok yüksek ısıl dirence karşılık üretilmiş giacomini yerden ısıtma straforu ürünleri kullanıldıkları alanda darbeye, neme, çürümeye ve ısıya karşı dayanıklı bir kullanım sağlar. İstenilen boyutlarda kesilmesi, kenar bölgelerde ve girintili çıkıntılı bölgelerde kullanması çok pratik bir yere sahip olan bu strafor ürünleri, sağlıklı yapısıyla özellikle yerden ısıtma sistemlerine uyumlu olarak sunulmaktadır. Ayrıca giacomini yerden ısıtma köpüğü yalıtım amacı güdülmesi ile birlikte yine zemin ısıtma sistemleri ile birlikte farklı yalıtım alanlarında da tercih edilmektedir.