Giacomini Oda Termostatı

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Oda Termostatı

Giacomini Oda Termostatı

Zemin ısıtma sisteminin kullanıldığı bir bölüm içerisinde sistemin istenilen konforlu ve ekonomik yapı ile ısıtmayı oluşturması için bir mekanizma ile kontrol edilmesi gerekir. Yerden ısıtma sistemleri içerisinde bu mekanizma oda termostatı adı ile anılmaktadır. Giacomini markası tarafından geliştirilmiş yerden ısıtma sistemleri içerisinde de bu görevi giacomini oda termostatı ürünleri yerine getirmektedir.

Giacomini Oda Termostatı Çeşitleri Nelerdir?

Giacomini markası tarafından yerden ısıtma sistemleri içerisinde kullanılması için farklı çeşitlerde termostatlar üretilmiştir. Aslında temel olarak bu oda termostatlarının her biri oda içerisindeki sıcaklığı konforlu bir şekilde ayarlamanızı sağlamaktadır. Ancak giacomini termostat ürünleri arasındaki en temel farklılık, bu ürünün kullanım yapısından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Giacomini oda termostatı çeşitleri birbirinden ayrılırken, Wi-Fi bağlantılı dokunmatik ürünler veya butonlu ürünler gibi çeşitler ile ayrılmaktadır. İlk çeşit olarak Wi-Fi bağlantılı dokunmatik ekranlı ürün göz önünde bulundurulursa, daha yüksek bir teknolojiye sahip olan bu ürün kablosuz ağ bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebilir bir yapı sağlamaktadır. Bu sayede de kullanımda çok daha yüksek bir konfor, son teknoloji ile birlikte daha modern bir sistem ortaya koymaktadır.

Diğer giacomini termostat çeşidine bakıldığında ise standart bir yapı ile sıva üstü kullanılacak bu termostat üzerinde bulunan LED ekranı ve tuşları sayesinde gece/gündüz modu, açma/kapama ve ısı ayarlama özellikleri sağlamaktadır. Termostatlar ısı ayarını 2 ile 40 santigrat derece arasında gerçekleştirmek için elektrik bağlantısı ile direkt bir şekilde tesisata bağlı olarak kullanılır. Ayrıca giacomini oda termostatı ürünlerinde pil vasıtasıyla kullanım imkanı da sunulmaktadır.

Giacomini Oda Termostatı Nasıl Kullanılmalıdır?

Isıtma sistemlerinde giacomini oda termostatı kullanımı gerçekleştirilmesi için ürünün öncelikle bulunması gereken odada duvar montajı ile sabit bir noktaya montaj edilmesi gerekir. Montaj işleminin tamamlanması sonrasında standart tip kablolu ürünlerin tesisata kablo bağlantısı ile yani akım bağlantısıyla bağlanması gerekecektir. Diğer termostat çeşidinde ise kablosuz kullanım imkanı bulunduğundan dolayı bu sistemin duvar montajı sonrasında ana kontrol paneline uzaktan bağlantısının sağlanması gerekecektir.