Giacomini Termostatik Vana

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Termostatik Vana

Giacomini Termostatik Vana

Yerden ısıtma sistemlerinin temelinde istenilen derecede ısıtmanın sağlanabilmesi bulunmaktadır. Bu mantık eski tip ısıtma sistemlerinde bulunsa da yerden ısıtma sisteminde her bölümün ayrı biri ısıya sahip olması sağlanabilir. Bu amaç ile Giacomini marka alttan ısıtma sistemleri içerisinde giacomini termostatik vana kullanımı yer almaktadır.

Giacomini Termostatik Vana Nasıl Kullanılır?

Giacomini markası tarafından termostatik vana üretiminde birkaç farklı ürün çeşidi sunulmuştur. Kapalı sistem, açık sistem, şalterli sistem veya mikro şalterli sistemler gibi değişen çeşitleri bulunan bu aktüatörlerin her biri sisteme benzer noktadan bağlanarak, benzer amaçlar ile kullanılmaktadır. Örnek olarak R473 termoelektrik aktüatör modeli ile temin edilen giacomini vana ürünü sisteme oda termostatı veya kontrol ünitesi üzerinden bağlanabilir.

Giacomini aktüatör bağlantısının gerçekleştirilmesi için ürünler üzerinde iki iletken tarafa sahip bir tel mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizma ile sisteme bağlandıktan sonra sirkülasyon kontrolü gerçekleştirmek için istenilen ısı ayarları ile birlikte çalışma fırsatı sunmaktadır. Yüksek verimli bir aktüatör parçası olması ile birlikte bu ürün manifold yani kollektör üzerinde bulunan manuel şartların değiştirilmesi için tek nokta üzerinden kullanım imkanı sağlamaktadır.

Ürün çeşitlerinde giacomini termostatik vana değişimlerine bakıldığında kablo uzunlukları değişmekle birlikte bu ürünlerde açık kapalı göstergesi sayesinde sistemin başlatılması öncesinde mekanik ayarlamalar gerçekleştirilebilir. Aktüatör adı verilen bu parçanın kullanması ile birlikte yerden ısıtma sisteminde kollektör üzerine oda termostatları üzerinden gelen sinyaller sağlıklı bir şekilde aktarılır.

İstenilen su sıcaklık ayarlamalarını ve debi ayarlamalarını kollektör üzerinde termostatlar ile bağlantılı bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılan giacomini termostatik vana elektrik bağlantısı ile birlikte 24 volt ve 230 volt akım üzerinden çalışma gerçekleştirecek bir yapıya sahiptir. Ekonomik bir ayarlama yapma imkanı sağlaması ile birlikte yerden ısıtma sistemlerinin daha tasarruflu kullanılması için çok önemli bir yere sahiptir.