Giacomini Kontrol Paneli

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Kontrol Paneli

Giacomini Kontrol Paneli

Yerden ısıtma sistemleri, geniş ve kapsamlı bir mekanizma olarak ısı kaynağı, kollektör ve su sirkülasyon tesisatı bağlantıları ile çalışmaktadır. Her bölüme ulaşan su sirkülasyon tesisatının kontrolünü gerçekleştirmek ve ekonomik ısınma sağlamak için de odalarda bir termostat bulunurken, bu termostat bir aktüatöre bağlanır ve aktüatör komutlarıyla kollektör çalışma gösterir. Tüm bu çalışma sistemi içerisinde de merkezi bir kontrol gerçekleştirebilmek için giacomini kontrol paneli gibi önemli bir parça kullanılır.

Giacomini markası yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması içerisinde güvenilir bir ısıtma sistemi çalışması elde edilebilmesi için özel bir otomasyon paneli üretimi gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda giacomini otomasyon paneli ürünü sulu yerden ısıtma sistemi içerisinde oda termostatı ürünlerinin ve aktüatör ürünlerinin tek bir nokta üzerinden kontrol edilmesi için önemli bir avantaj sağlar. 

Giacomini Kontrol Paneli Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemleri içerisinde su tesisatındaki boruların her biri kollektör üzerinde toplanarak su giriş ve çıkış kontrolü sağlanır. Bununla benzer bir sistem olarak termostat ve aktüatör komutlarının tek bir noktadan kontrol edilerek toplanması açısından da kollektör ile benzer bir yapıya sahip olan giacomini otomasyon paneli kullanılır.

Giacomini kontrol paneli kullanımı gerçekleştirmek için bu parçanın tümleşik sistem içerisinde elektrik bağlantısı ile kullanılması gerekmektedir. Elektrik akımı alması ile birlikte tesisata bağlı şekilde akıllı bir yapıya sahip olarak kullanılan bu parça, çift yönlü iletişim oluşturur. Bu iletişimin bir tarafında oda termostatları üzerinden alınan komutlar bir tarafında termostat üzerinden gelen komutların toplandığı aktüatör bulunurken arada kesintisiz iletişim sağlanır.

Tek bir noktada iletişim toplanması için çok büyük bir avantaja sahip olan giacomini otomasyon paneli PM100R gibi önemli bir model ile birlikte 8 giriş ve 8 çıkış üzerinden 230 volt elektrik enerjisi ile kullanım oluşturmaktadır. Bu yapısı sayesinde de çok büyük bir evde dahi sorunsuz bir otomasyon sağlanabilmesi için yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabilir.