Giacomini Kenar İzolasyon Bandı

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Kenar İzolasyon Bandı

Giacomini Kenar İzolasyon Bandı

Yerden ısıtma sistemlerinin döşenmesi için zeminde kullanılan 2 temel malzeme bulunmaktadır. Birincisi zemin döşeme straforu ikincisi bu strafor üzerinde kullanılan yerden ısıtma borusu olarak bilinmektedir. Strafor düz zeminlere yan yana birbirinden geçecek şekilde eklenirken, zeminin bazı noktalarında girintiler çıkıntılar bulunacağından ve kenarlarda boşluklar kalacağından bu noktaların doğru şekilde kapatılması için de giacomini kenar bandı kullanılabilir.

Giacomini kenar yalıtım bandı özel bir malzeme olarak kenar bölümlerinde yani duvara yaklaşan bölümlerde boşlukları kapatmak için özel bir döşeme malzemesidir. Zemin kaplamasının kenarlardaki hareketliliğini engellemek ve bu boşlukları kapatarak sonraki süreçte dökülecek şap betonunun duvar kenarlarındaki açık bölgelerinin kalmasını engellemek açısından bant kullanımı fayda sağlamaktadır.

Giacomini Kenar İzolasyon Bandı Özellikleri

Standart bir yapıyla tüm yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabilecek giacomini kenar izolasyon bandı 150 mm yüksekliğe sahip olurken, kalınlığı 8 mm ya da 250 mm yükseklik ile yine 8 mm kalınlıkta tercih edilebilir. Özellikle şap dökümünün daha kalın yapıldığı yerlerde 250 mm yüksekliğinde bant kullanımı tercihi daha doğru olacaktır. 

Pratik bir yapı ile üretilmiş olduğu için giacomini kenar yalıtım bandı bir tarafındaki yapışkan yüzeyi ile birlikte kolaylıkla döşenebilir. Teknik özellik açısından bu bant 80 santigrat derece sıcaklığa kadar dayanıklı ve en sert darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hiçbir zehirli toksik madde içeriği bulunmayan bu bant, tamamen uluslararası standart sağlık yasalarına uygun bir yere sahiptir.

Giacomini kenar bandı yapışkan şeridi ile birlikte yerleştirildiği noktada kaymaz bir yapı sağlarken, üzerine gelen şap betonu ile birlikte zeminin tamamen geçirmez bir özelliğe sahip olmasına yardımcı olur. Çok pratik bir kullanıma sahip olan bu ürün bir paket içerisinde 50 veya 100 adet şekilde temin edilerek, her zemin ısıtma sistemi döşemesinde mutlaka güvenilir bir sonuç için kullanılmalıdır.