Giacomini Bağlantı Rekoru

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Bağlantı Rekoru

Giacomini Bağlantı Rekoru

Yerden ısıtma sistemlerinin en temel parçası zemine döşenmiş olan yerden ısıtma borularıdır. Çünkü kaynaktan gelen sıcak su bu borular içerisinde dolaşarak, içerisindeki ısıyı zeminden yukarıya doğru taşır. Tesisat içerisindeki bu boruların birbirine ve kollektör adı verilen ortak parçaya bağlanması açısından da sağlıklı bağlantıyı oluşturacak şekilde giacomini bağlantı rekoru gibi bir parça kullanmak gerekecektir.

Giacomini Bağlantı Rekoru Özellikleri Nelerdir?

Temel bir bağlantı parçası olarak giacomini bağlantı rekoru birbirinden ayrı 4 farklı parça sayesinde üretilmektedir. Bu parçaların temel özelliği dayanıklı metal ve aşınmaya karşı dayanıklı malzemeden üretilmiş olmalarıyla birlikte kaçak ihtimalini önleyecek güvenilir ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olmalarıdır. Parça, Giacomini yerden ısıtma sistemleri içerisinde öncelikli olarak kollektör ve yerden ısıtma borularının güvenilir şekilde bağlanması için kullanılır.

Giacomini Kollektör Bağlantı Rekoru Nasıl Kullanılır?

Tesisat içerisinde giacomini kollektör bağlantı rekoru kullanılması için elbette ki boruların kollektöre ulaştığı noktada kullanım gerçekleştirilir. Bu kullanımın sağlanabilmesi için 4 parçadan oluşan rekor birbirinden ayrıldıktan sonra ilk parça olan cıvata içerisinden ısıtma borusu geçirilir. Sonrasında boru uç kısmına boru bağlantı parçası takıldıktan sonra hemen üst kısmına conta ve kelepçe takılarak 4 parça ile birlikte bağlantı rekoru ısıtma borusu ile birleştirilmiş olur.

Isıtma borusu üzerinde montajı gerçekleştirilen parça kollektördeki su çıkış ve giriş bağlantısına boru anahtarı ile montaj edildikten sonra su kaçağı yaşanmayacak bir bağlantı elde edilir. Yerden ısıtma sistemleri içerisinde giacomini kollektör bağlantı rekoru kullanımı gerçekleştirmek için kullanılan borunun çapına bağlı olarak seçimler sağlanabilir. Bu seçimler bağlamında da elde edilen ürünler 25 veya 250 adet olacak şekilde paketler halinde sunulmaktadır. Ürünler kollektör üzerindeki su çıkış ve su giriş bağlantılarının sayısına bağlı olarak her tesisat borusu üzerinde mutlaka kullanılmalıdır.