Giacomini Şap Katkı Maddesi

Ana sayfa > Giacomini > Giacomini Şap Katkı Maddesi

Giacomini Şap Katkı Maddesi

Zemin ısıtma sistemlerinin tesisat işlemlerinin tamamlanması sonrasında bu tesisatın zarar görmemesi ve zeminin eskisi gibi kullanılabilmesi için üst kısma yeniden bir beton döküm işlemi gerçekleştirilir. Normal şartlarda zeminde bir beton döküm bulunsa da altında ısıtma sistemi bulunan beton malzemenin daha dayanıklı ve özel bir yapıya sahip olması gerekir. Bu özel yapıyı sağlayan ürün şap katkı maddesi olarak adlandırılır.

Giacomini markası yerden ısıtma sistemleri için akla gelebilecek her malzemenin üretimini gerçekleştirirken, dayanıklı bir zeminin elde edilmesi açısından da şap katkı maddesi üretimi sağlamaktadır. Bu ürün tesisatın döşenmesi sonrasında zemin üzerine yeniden dökülecek şap betonunun daha dayanıklı, güçlü ve istenilen özelliklerde olmasını sağlamak için özel bir kimyasal formül ile hazırlanmaktadır.

Giacomini Şap Katkı Maddesi Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma tesisatının strafor ve boru döşeme işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan tüm kontroller ile birlikte sızdırmazlık testi tamamlandığında artık şap dökme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem için özel bir şekilde beton harcı oluşturma açısından çimento, kum ve su gibi malzemeler yanında giacomini şap katkı maddesi kullanımı gerekmektedir.

Giacomini şap katkı maddesi bir paket içerisinde 10 litre miktarına sahip olurken, bu miktar ile birlikte her harç karıştırma işleminde harcın içine belirli bir miktarda katılmalıdır. Bu oran ürünün karışım özelliklerine bağlı olarak belirlenmiş olmakla birlikte her 100 kilogram beton harcı için 1 litre şeklinde belirlenmiştir.

Belirtilen miktarda giacomini şap katkı maddesi kullanıldığında takviye ile birlikte yüksek dayanıklılık sağlayacak bir beton harcı elde edilmektedir. Bu harç altında bulunan ısı kaynağı ve bu ısının oluşturacağı kuruma nedeniyle betonarmede çatlama ortaya çıkmasını engelleyecek bir yapı elde edilmesine yardımcı olur. Üstelik harç karışımını destekleyen bu ürün, iyi bir dağıtım gücü ile birlikte harcın tamamen homojen olmasını sağlar.