Bogenn Şap Katkı Maddesi

Ana sayfa > Bogenn > Bogenn Şap Katkı Maddesi

Bogenn Şap Katkı Maddesi

Sulu yerden ısıtma sistemleri zemin altı bir döşeme sayesinde uygulanan sistemlerdir. Zemin altında bu sistemin dayanıklı ve korunaklı bir hale gelmesi için yine üst kısmında şap betonu uygulaması ve zemin kaplaması yapılır. Ancak tesisat üzerinde uygulanacak şap betonunun klasik betondan farklı ve güçlü bir yapıya sahip olması için bogenn şap katkı maddesi kullanılması gerekir.

Özel bir karışım ile üretimi gerçekleştirilen bogenn şap katkı maddesi EN 934-2 standartları ile üretilmektedir. Bu sayede malzeme, şap betonu içerisinde kalan havanın hızlı ve eksiksiz bir şekilde uzaklaşmasını sağlar. Çünkü bu hava, şap betonunun çatlaması veya hasar görmesi sonucu alt kısımdaki tesisatın da zarar görmesine neden olabilir.

Şap betonu içerisinde yeterli miktarda bogenn şap katkı maddesi kullanılırsa, elde edilen harç tesisat borularını çok güçlü bir şekilde sarabilecektir. Bu durumda da ısı transferi verimli bir şekilde artış sağlarken, borular tüm darbelere karşı uzun yıllar boyunca korunacaktır. Sistemler içerisinde her odanın ve her noktanın homojen bir ısı dağılımı elde edebilmesi için şap betonunun bu malzeme ile güçlü şekilde hazırlanması gerekmektedir.