Bogenn Termostatik Vana

Ana sayfa > Bogenn > Bogenn Termostatik Vana

Bogenn Termostatik Vana

Isıl sistemler içerisinde termostat istenilen ısının dengeli bir şekilde sağlanması için kullanılır. Bogenn sulu yerden ısıtma sistemleri içerisinde de bogenn termostatik vana kullanımı sayesinde bu yapı elde edilebilir. Marka birbiriyle bağlantılı şekilde kullanılabilecek şekilde termostatik vana ve yanında bogenn küresel vana üretimleri de gerçekleştirmektedir. 

Bogenn termostatik vana kullanımı ile birlikte küresel vana bir arada kullanılarak kollektör bağlantısı üzerinde giden ve dönen suyun rahatlıkla kapanması veya açılması sağlanabilir. Bununla birlikte tercih edilen termostatik vana bir kontrol mekanizması sağladığı için elektrik bağlantısı ile aktüatör kullanım yapısı sunmaktadır.

Termostatik vana yani bogenn aktüatör ürünleri, yapı içerisinde sistemin otomasyon paneli üzerinden aldığı ısı derecelerini kollektöre aktarmak için görev alır. Kablolu veya kablosuz otomasyonda odalar içerisinde termostat üzerinde girilen ısı değerleri, aktüatör üzerinde alındıktan sonra kontrol paneli sayesinde de istenilen termostatik değerler ile kollektöre ulaştırılarak, gerçeğe dönüştürülür. Bu sayede sulu yerden ısıtma sistemlerindeki temel amaç olan, her noktada verimli ve homojen ısı ayarının elde edilmesi sağlanır.