Bogenn Yerden Isıtma Borusu

Ana sayfa > Bogenn > Bogenn Yerden Isıtma Borusu

Bogenn Yerden Isıtma Borusu

Yerden ısıtma, zemin altında borular içerisinde dolaşan sıcak suyun ısısının yukarıya doğru yükselmesi mantığıyla çalışmaktadır. Bu çalışma sisteminin düzenli bir şekilde zemin altına yerleşmesi için elbette ki sıcak su borularına ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde yerden ısıtma sistemleri için malzeme üretimleri gerçekleştiren her marka tarafından sunulduğu gibi Bogenn markası tarafından da bogenn boru ürünleri ile bu tesisata katkı sağlanmaktadır.

Hak Enerji olarak hem uygulamada kullandığımız hem de malzeme satışında tercih ettiğimiz markanın bogenn yerden ısıtma borusu ürünleri, dayanıklı yapısıyla birçok farklı çeşide ayrılırken, yerden ısıtma sistemlerini çok daha güçlü bir hale getirmektedir. Temel çeşitlere bakıldığında marka bogenn boru ürünleri arasında 4 farklı seçenek ile hizmet vermektedir. Bu seçenekler arasında;

    • Pex - stabil alüminyum kompozit borular

    • Pex A borular

    • Oksijen bariyerli Pex B borular

    • PE-RT borular yer almaktadır. 

Bogenn Pex Boru Çeşitleri

Sulu ısıtma sistemlerinin temel malzemesi olarak kullanılan bogenn alttan ısıtma borusu ürünleri içerisinde özellikle pex borular çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu borular stabil yapısı ile birlikte üretim malzemesinden kullanım çapına kadar hem daha dayanıklı hem de daha ekonomik bir yere sahiptir. Örnek olarak bogenn pex boru seçenekleri içerisinde yer alan Pex Stabil Alüminyum Kompozit Borular esnek bir yapıya sahip olarak, her noktada kendini tamir edebilmektedir. Bu ürün oksijen bariyerli yapısı ile çok daha uzun ömürlü bir yere sahip olurken, yüksek kalite standartlarına sahiptir 

Bir diğer pex boru çeşidi olarak bogenn pex-a boru ürünleri ise yerden ısıtmada çözüm sağlayacak en temel ürün olarak görülmektedir. Bu açıdan Hak enerji olarak bogenn alttan ısıtma borusu tercihlerinde firmamız tarafından da ekonomik yapısıyla dayanıklı şekilde sıklıkla kullanılmaktadır. Esnek yapısı ile yine kendini tamir edebilen ve şantiye aşamasında dahi kullanılabilen bu oksijen bariyerli borular, klasik sistem veya proje uygulamalarında peroksit çapraz bağlı yapısıyla yüksek kalite standardı sayesinde seçilebilir.

Bogenn yerden ısıtma borusu seçimlerinde yine pex boru açısından oksijen bariyerli ürünler de çok yüksek sıcaklık dayanımı ve çapraz bağlı yapısıyla seçilebilir. Uzun ömürlü bir yapıya sahip olan Pex B borular uzun ömürlü bir metal aksam yapısı sağlarken, ısı ve darbe açısından yüksek dağınıklığa sahip en üstün standartlarda üretilmektedir.

Bogenn Pert Boru Seçenekleri

Yerden ısıtma sistemlerinde temel bileşen olarak seçilen bir diğer bogenn boru seçenekleri arasında da pert borular bulunmaktadır. Değişen seçenekleriyle bogenn pert boru ürünleri, hem bütçe hem de proje yapısına bağlı olarak farklı noktalarda kullanılabilir. Temel olarak ürün çeşitleri arasında PE-RT TIP II ve 5 Katmanlı PE-RT oksijen bariyerli kompozit boru tercihleri yapılabilir.

PE-RT TIP II ürün çeşidi çok kolay bir uygulama yapısı ile birlikte strafor üzerinde çok rahat şekilde yerleşme imkanı sunmaktadır. Bilhassa proje uygulayıcısı için sunduğu rahatlıkla birlikte çevreci yapısı sayesinde de ekonomik bir yerden ısıtma borusu tercihi sağlamaktadır. Bu nedenle hem firmamız tarafından hem de malzeme tercih eden birçok uygulayıcı tarafından standart bogenn pert boru olarak sıklıkla seçilmektedir.