Kas Therm Bağlantı Rekoru

Ana sayfa > Kas Therm > Kas Therm Bağlantı Rekoru

KAS Bağlantı Rekoru

Sıhhi bir tesisat döşenirken, olmazsa olmaz bağlantı parçaları arasında KAS bağlantı rekoru yer almaktadır. Bu bağlantı parçasının en önemli görevi iki borunun döndürülmeye gerek duyulmadan birbirlerine kolay bir şekilde bağlanabilmesini sağlamaktır. KAS bağlantı rekoru paslanmaz çelikten üretilmiştir. İki hattın kolayca bağlanmasını sağlayan bağlantı rekoru aynı zamanda temizlik işlerinin de daha kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Piyasada çeşitli rekor çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak rekor çeşitlerini 3 ana başlık altında incelemek mümkündür.

KAS Paslanmaz Rekor Çeşitleri

Paslanmaz çelik dişli rekor, paslanmaz çelik kaynaklı rekor ve paslanmaz çelik ay anahtarlı rekorlar, KAS paslanmaz rekor çeşitlerini oluşturmaktadır. Rekorlar genel olarak vanaların ardından kullanılmaktadır. Tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında vana ile akışın kesildiği hatlardan ayrılması bulunmaktadır. Kullanılan bu rekorlar yüzde yüz sızdırmazlık garantisi vermektedir. Bu sebeple sızdırmazlık için ayrı bir conta kullanımına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bağlantı Rekorları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Hatların kolay bir şekilde birbirinden ayrılmasını sağlayan bağlantı rekoru sıhhi tesisatların en çok aranan parçaları arasında bulunmaktadır. Pek çok sektör içerisinde de tercih edildiği gözlenmektedir. Yerden ısıtma tesisatının dışında gemi inşa sanayisi, gıda sektörü, yangın söndürme sistemi ve savunma sanayi en sık bağlantı rekoru kullanım alanlarını oluşturmaktadır.

Boru hatlarının kesilip ya da herhangi bir işlem görmesine gerek kalmadan rekorlar sayesinde kolay bir şekilde sökülmesi mümkün hale gelebilmektedir.

KAS kolektör bağlantı rekoru kullanıldığı alanlara büyük faydalar sağlamaktadır. Tercih edilecek doğru bağlantı rekor türü sayesinde hatları kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Zamandan tasarruf sağlamanıza yardımcı olan bu ürünlerin temizlik ve onarım maliyetleri de çok düşüktür. Kullanılan KAS bağlantı rekorları sayesinde bütçenizi sarsmadan tesisat işlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.