Kas Karışım Pompası

Ana sayfa > Kas Therm > Kas Karışım Pompası

yerden ısıtma malzemeleri

KAS Sabit Değer Ayar Seti

Isıtma sistemleri türlerine ve kullanım şekillerine göre değişkenlik göstermektedir. Son dönemlerde artık hemen hemen herkes imkanı olması halinde yerden ısıtma sistemlerini tercih ediyor. Yerden ısıtma sistemleri, sistemlerinin tasarlanması sırasında kullanılan yöntemler, elbette ki geleneksel ısıtma sistemlerine kıyasla daha farklıdır. Buradaki en önemli fark, hortumdaki suyun sıcaklığıdır.

Yerden ısıtma sistemleri de kendi içerisinde 2 grupta incelenebilir. Bu sistemlerden ilk borunun betonun içerisinde yerleştirildiği ıslak sistemdir. Sulu yerden ısıtma sistemleri olarak adlandırılır. Bunun dışında bir de kuru sistem adında bir sistem bulunmaktadır. Kısaca elektrikli yerden ısıtma sistem olarak tanımlanabilir.

Betonlu sistemlerde sıcaklık ortalama 50-60 derecedir. Ancak petrolle çalışan kazanların bir kısmı, birtakım sorunlar karşısında daha düşük sıcaklıklarda çalışabilir. Bu durumu engellemenin en pratik yolu KAS karışım pompası kullanmaktan geçer.

KAS Sabit Değer Ayar Seti Ne İşe Yaramaktadır?

KAS sabit değer ayar seti yerden ısıtma kollektörüne eklenerek kullanılmaktadır. Bu sistemin kullanılmasının en temel sebebi, mevcut radyatör sisteminin yerden ısıtma sistemini beslemesi içindir. Genel olarak özelliklerinden bazıları da şu şekilde sıralanabilir:

Basma yüksekliği: 6,2 m

Kolektördeki bağlantılar: 2 içli dişli

Alttan bağlantılar: 1 dış dişli

Sabit gidiş sıcaklığının kontrolü için tercih edilen KAS sabit değer ayar seti istenildiği durumda ısıtma devresinin sağ ya da soluna monte edilebilmektedir. Yüksek verimli olan pompa, elektronik olarak kontrol edilebilmektedir.

yerden ısıtma malzemeleri

Yerden Isıtma Sistemi Gerçekten Avantajlı Mıdır?

Yerden ısıtma sisteminin bu kadar çok tercih edilmesi herkesin aklına bu sistemin gerçekten avantajlı olup olmadığını getirmektedir. Yerden ısıtma olarak, kullanıldığı her ortama büyük konfor sağlamasının yanı sıra siz değerli müşterilerinin ekonomik anlamda tasarrufunu sağlamaktadır. KAS yerden ısıtma pompası kullanıldığında, radyatör olmadığı için de alandan tasarruf sağlamaktadır.