Kas Therm Kenar İzolasyon Bandı

Ana sayfa > Kas Therm > Kas Therm Kenar İzolasyon Bandı

Kas Kenar İzolasyon Bandı

Yerden ısıtma sistemi ile ilgili çalışmalar yapıldığında mutlaka kenar izolasyon bandı kullanılması istenmektedir. Bunun en temel sebepleri arasında şunu söyleyebiliriz: Yerden ısıtma sistemi yapılırken, zemine yalıtım yapılabilmesi için yerden ısıtma straforu döşenmesi gerekir. Döşeme sonrasında kenar ve köşelerde kalan boşluklardan ısı kaybının gerçekleşmesini engellemek adına KAS kenar bandı kullanılması gerekmektedir.

Aslında bu bantların zorunlu olarak kullanılması gerekmektedir. Çünkü zeminde kullanılan strafor yalıtım görevi görmektedir. Kenarlardan ısı kaçmasının engellenmesi için de bant kullanımı zorunludur.

KAS Kenar Yalıtım Bandı

KAS yüksek verimli yerden ısıtma sistemleri için özel olarak üretilen KAS kenar yalıtım bandı kullanıldığında yerdeki ısıtma borularından gelen ısı direkt olarak yüzeye ulaşabilmektedir. Üretiminde kaliteli malzemeler kullanılan bu ürünler, ısıtmanın konforlu bir şekilde gerçekleşmesini amaçlamaktadır.

Yerden ısıtma sektörü içerisinde sıkça kullanılan yalıtım bantlarının doğru bir şekilde kullanılması ile birlikte sistemden uzun yıllar boyunca alacağınız verimde bir azalma gözlenmeyecektir.

Kenar izolasyon bandı tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir takım özel noktalar bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir tarafı yalıtım malzemesi diğer tarafı ise komple yapışkan olarak üretilmektedir. Yapışkanlı kısmının koruma kağıdı çıkarılarak ürün aktif bir hale gelmektedir.

Ürünün mutlaka ısı geçişini engellemesi gerekiyor. Isı enerjisinden tasarruf eden bu ürünler aynı zamanda ses geçişini de engellemektedir.

KAS kenar yalıtım bantları son teknolojiye göre üretilmiştir. Yerden ısıtma sistemlerinde en sık tercih edilen yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda şapın genişleyip çatlamasını önleyerek yerden ısıtma sisteminden yüksek verim alınmasını sağlamaktadır.

Yalıtım Bantlarının Önemi

Son olarak şunu belirtebiliriz ki, kenar izolasyon bandının kullanılmaması halinde yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan borulardan gelen sıcaklık, şapın ısınmasına ve genleşmesine neden olacak. Bu da şap üzerindeki malzemede hasar oluşmasına sebep olabilir. Bu sebeple yerden ısıtma sistemlerinde yalıtım bantlarının önemi göz ardı edilmemelidir.