KAS Kontrol Paneli

Ana sayfa > Kas Therm > KAS Kontrol Paneli

yerden ısıtma malzemeleri

KAS Kontrol Paneli

Günümüzde artık popüler bir hale gelen ve evlerde bile uygulanmaya başlanan yerden ısıtma sistemleri, yaşam alanlarımızın daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu şekilde, gerçekleştirdiğimiz yerden ısıtma sistemlerinde hem ekonomik olarak hem de daha sağlıklı bir ısınma şekli elde edebilmemiz adına doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yerden ısıtma sistemlerinin önemli bir parçalarından bir diğerini ise yerden ısıtma termostatları oluşturmaktadır. Termostatlar herkesin de bildiği gibi ısıtma sistemlerinin içerisindeki denge oluşturan cihazlardır. KAS otomasyon paneli ısının kontrol edilebilmesi ve sabitlenebilmesini sağlamaktadır.

Isıtma Termostatları Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma otomasyonu denildiğinde herkesin aklına termostatlar gelmektedir. Genellikle kablosuz olarak bağlanabilen bu ürünlerin kablolu çeşitleri de bulunmaktadır. Yerden ısıtma termostatları yerden ısıtma tesisatına bağlı olarak çalışmaktadır. Manuel ya da kumandalı olarak çalışan bu sistemler, belirli bir ısı derecesi tanımlandıktan sonra, sistem bu ısıya ulaşana kadar çalışmaya devam eder. Isıtma sistemlerinin, tanımlanan ısıya kadar ortamı ısıtması sağlamaktadır.

Termostalar üzerinden belirlenen bir komut verilmesi halinde komut paneli kullanılmaktadır. Yerden ısıtma termostatları LED bir ekrana sahiptir. Özellikle kombilerin kullanıldığı kalorifer sistemleri için kullanılması tercih edilmektedir.

KAS Kontrol Paneli

Kullanılan yerden ısıtma sistemini çeşitli şekillerde kontrol edebilirsiniz. Her yerden ısıtma sisteminde kazan kullanılmaktadır. Uygulama yapılacak alana uygun olarak kullanılan yerden ısıtma sistemi kendi kendini ayarlayabilmektedir. Yerden ısıtma sistemleri için odadaki sıcaklık farkları en aza indirilebilmektedir. KAS kontrol paneli pompa ve yüksek akışlı karıştırma vanası içermektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerin çalışması için bu sistemlerin hepsi gereklidir.

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan kazan kontrolü ile suyun sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. KAS kontrol paneli çalışma şekli hakkında minik bir örnek verilebilir. Boş olan bir oda dolmaya başladığında ısı bir anda artmaya başlar. Yerden ısıtma sistemi odadaki kontrol sağlayarak ısı çıkışını azaltacaktır. Kontrol paneli üzerinden odanın sıcaklığına müdahale edebilirsiniz.