Danfoss Yerden Isıtma Borusu

Ana sayfa > Danfoss > Danfoss Yerden Isıtma Borusu

Danfoss Yerden Isıtma Borusu

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin en temel parçasını yerden ısıtma borusu oluşturmaktadır. Çünkü sistematik olarak bu uygulama içerisinde sıcak su dolaşır ve dolaşan bu suyun ısısı zeminden yukarıya doğru yükselerek, mekanın ısınmasını sağlar. Bu kapsamda firmamız tarafından Danfoss marka güvencesi ile sunulan sistemler içerisinde de danfoss yerden ısıtma borusu kullanılmaktadır.

Danfoss yerden ısıtma borusu özel bir şekilde marka tarafından üretilmektedir ve dünya genelindeki tüm bayilere sistemlerinin uygulanması için ulaştırılmaktadır. Bu üretimlerde yerden ısıtma sistemlerinde standart olarak kullanılabilecek 2 farklı çeşit yer almaktadır. Bu çeşitlerden birisi pe-rt boru olarak adlandırılırken, diğeri ise pe-xa boru şeklinde adlandırılmaktadır.

Danfoss Yerden Isıtma Borusu Çeşitleri Nelerdir?

Markanın sunduğu danfoss yerden ısıtma borusu çeşitlerine bakıldığında, ilk olarak pe-rt boru ürün çeşidi incelenebilir. 16x2 milimetre gibi kesit özelliklerinden başlamak üzere üretilen bu ürünler üretim yapısı gereği polietilen malzeme sayesinde elde edilmektedir. Ürünün pe-rt olarak kısa şekilde adlandırılmasında temel sebep, Polyethylene of Raised Temperature açıklamasının kısaltılmasıdır. Yani bu danfoss yerden ısıtma borusu çeşidi Türkçe karşılığı ile yüksek sıcaklığa dayanıklı polietilen boru olarak da adlandırılmaktadır.

Standart özellikleri ile danfoss yerden ısıtma borusu olarak pe-rt boru seçimleri yapıldığında, bu ürünler çok yüksek sıcaklıklara dayanıklı şekilde sulu sistemler içerisinde kullanılabilir. Ayrıca ürünler maksimum 10 bar çalışma basıncına dayanıklı şekilde oksijen bariyerli bir yapıya sahiptir. Makara şeklinde tek bir seferde 600 metre gibi bir ürün temini yapıldığında, bu ürün sayesinde birçok uygulama için kullanım elde edilebilir.

Diğer ürün çeşidi olan pe-xa boru ise çok yüksek bir çapraz bağ oranı bulunması ile birlikte yine oksijen bariyerli danfoss yerden ısıtma borusu çeşitleri arasında bulunmaktadır. Bu ürünlerde de 16x2 veya 17x2 milimetre gibi farklı kesit özellikleri ile ürün temini gerçekleştirilebilir. Temin edilen ürünler 500 veya 600 metre gibi makaralar üzerinde bulunduğu için örnek olarak ideal boyutta bir dairede ya da mağazada yerden ısıtma sistemlerinin döşenmesi sırasında kolaylıkla kullanılabilir.

Danfoss Yerden Isıtma Borusu Nasıl Kullanılır?

Bir ev veya işletmede zemin üzerinde Danfoss yerden ısıtma sistemlerinin döşemesi gerçekleştirilecek ise öncelikle zemin hazırlıkları sağlanır. Çünkü zeminde iyi bir yalıtım gerçekleştirilmesi ve tümseklerin bulunmadığı bir zemin döşemesi sağlanması için zeminin pürüzlerden ve yabancı maddelerden arındırılmış olması önemlidir. Sonraki aşamada danfoss yerden ısıtma borusu döşemelerinin gerçekleştirilmesi için zeminde yerden ısıtma straforu kullanımı gerçekleştirilir.

Yerden ısıtma straforu, sistematik yapısı ile birlikte yan yana geldiğinde arasında boşluk bulunmadan zemine döşenirken, kenar izolasyon bandı gibi malzemeler ile kenarlarda da hiç bir boşluk bulunmadan zemin kaplaması gerçekleştirilir. Bu zemin kaplaması sayesinde ısının zeminden aşağıya doğru kaçması engellenirken, ortam içerisinde kalması sağlanır. Döşenen strafor üst gözenekli yapısı sayesinde arasında oluşturduğu kanallar ile birlikte danfoss yerden ısıtma borusu döşeme işlemi için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Danfoss yerden ısıtma borusu döşeme işlemleri gerçekleştirirken, strafor kanalları arasında düzenli bir şekilde ve hiç boşluk kalmayacak bir yapıda döşeme işlemi gerçekleştirilir. Döşeme sırasında belirli noktalarda boruların birbirine bağlanması gerektiğinde de bağlantı rekoru gibi nitelikli ve kaçak oluşturmayacak bağlantı parçaları kullanılır. Kavisli noktalarda boruların kırılmadan dönüşünü gerçekleştirmek için kavisli dirsekler, boruların belirli noktalarda darbelere karşı korunabilmesi için boru kılıfı ve borunun zeminde sağlam bir şekilde monte olması için de boru tutucu lama gibi ek ürünler kullanılabilir.

Danfoss Yerden Isıtma Borusu Nasıl Temin Edilir?

Bahsedilen şekilde profesyonel ve pratik bir döşeme gerçekleştirerek Danfoss yerden ısıtma sistemi elde edilmek isteniyorsa, mutlaka danfoss yerden ısıtma borusu temin edilmelidir. Bu ürünlerin temin edilmesi konusunda firmamız Danfoss bayi konumunda yer aldığı için sizlere hem pe-rt hem de pe-xa boru çeşitleri ile hizmet vermektedir. Üstelik firmamız Avrupa ve Anadolu Yakası’nda bulunan şubeleri ile İstanbul'un her noktasına hitap eden bir yapıya sahiptir.

Temin etmeniz gereken danfoss yerden ısıtma borusu ürünlerinde öncelikle kullanılması gereken ürün miktarı belirlenmelidir. Genellikle bir ev veya işletme içerisinde zemin boyutları hesaba katılır ve kaç metrekarelik bir zemin bulunduğuna göre yeterli miktarda danfoss yerden ısıtma borusu temin edilir. Ortalama olarak yerden ısıtma straforu arasında bulunan gözenek yapısı hesaba katılırsa, bu gözenekler arasındaki boşluklara bağlı şekilde de rahatlıkla döşeme ihtiyacı bulunan boru miktarı belirlenebilir.

Danfoss Yerden Isıtma Borusu Fiyatları

Takribi olarak strafor hesabının gerçekleştirilmesi ve metrekare hesabının yapılması ile birlikte danfoss yerden ısıtma borusu için gereken miktarlar ortaya çıkarılabilir. Sonrasında pe-rt veya pe-xa boru seçimlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte danfoss yerden ısıtma borusu için makara üzerinden ürün teminlerini gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Hak Enerji sayesinde tesisat içerisinde kullanacağınız danfoss yerden ısıtma borusu ürünleri konusunda her zaman standart kalite ve garanti ile ürün teminleri sağlayabilirsiniz. Firmamız sizin için bu ürünlerde güncel bir şekilde yapılan ithalat sonucunda elde edilen rakamları göz önünde bulundurmakta ve asla bütçenize zarar vermeyecek fiyat belirlemeleri gerçekleştirmektedir.

Danfoss Boru Çeşitleri

FH PEX-A boru, 5 katmanlı, 6 bar, 95 C, 16×2.00 mm (120 m kangal)

FH PEX-A boru, 5 katmanlı, 6 bar, 95 C, 16×2.00 mm (240 m kangal)

FH PEX-A boru, 5 katmanlı, 6 bar, 95 C, 16×2.00 mm (600 m kangal)

FH PEX-A boru, 5 katmanlı, 6 bar, 95 C, 16×2.20 mm (240 m kangal)

FH PEX-A boru, 5 katmanlı, 6 bar, 95 C, 25×2.30 mm (200 m kangal)

FH PE-RT / Al / PE-HD kompozit boru 16x2mm (200 m kangal), Kutulu

FH PE-RT / Al / PE-HD kompozit boru 16x2mm (500 m kangal), Kutulu

PE-RT ( 5- Katman ) 16x2mm (250 m kangal), Kutulu

PE-RT ( 5- Katman ) 16x2mm (500 m kangal), Kutulu