Fraenkische Yerden Isıtma Borusu

Ana sayfa > Fraenkische > Fraenkische Yerden Isıtma Borusu

Fraenkische Yerden Isıtma Borusu

Yerden ısıtma sistemleri, klasik tipteki petekli kaloriferler ile benzer bir yapıya sahip olarak ısı kaynağından aldığı sıcak suyu kendi içerisinde dolaştırır ve ısının yayılmasını sağlar. Petekli kalorifer sistemlerinde bu yayılım su boruları ve petekler sayesinde oluşturulurken, yerden ısıtma sistemlerinde yerden ısıtma borusu sayesinde sağlanmaktadır. Bu kapsamda Fraenkische yerden ısıtma sistemlerinde de Fraenkische boru malzemeleri kullanılarak, sirkülasyon için düzenli bir tesisat oluşturulur. 

Fraenkische yerden ısıtma sistemleri kombi, ısı pompası, güneş enerjisi veya katı yakıt kazanı gibi herhangi bir ısıtıcının sağladığı sıcak suyu zeminde dolaştırarak homojen, konforlu ve ekonomik bir ısıtma sağlar. Bu nedenle sistemin en temel parçası elbette ki yerden ısıtma borusu olmaktadır. Isı kaynağından alınan sıcak suyun kolektör üzerinden dağılımı ile birlikte Fraenkische boru tesisatı içerisinde sirkülasyon gerçekleştirilir ve zeminde dolaşan bu sıcak su ısısını yukarıya doğru ulaştırarak yapının ısınmasını sağlar.

Fraenkische Yerden Isıtma Borusu Çeşitleri Nelerdir?

Fraenkische markası tarafından güvenceli ve garantili bir şekilde sunulan yerden ısıtma sistemleri içerisinde yine markanın bizzat kendi üretimi ile sunduğu Fraenkische yerden ısıtma borusu ürünleri yer alır. Bu ürünler aslında standart olarak tek tip şeklinde bilinse de değişen ürün yapıları da yer almaktadır. Bugün temel olarak kullanılan iki önemli Fraenkische boru çeşidi arasında, kesitleri ve kalınlıkları değişen pexa borular yer almaktadır.

Pexa, pe-xa veya pex-a olarak farklı isimlerde bilinen ve belirli bir standardı bulunan Fraenkische yerden ısıtma borusu ürünleri temel olarak öncelikli şekilde kesit açısından birbirinden değişim oluşturmaktadır. Her ürün çeşidi maksimum 10 bar basınca dayanıklılık oluşturmakla birlikte genellikle tek bir makara üzerinde 120 metre gibi bir uzunluğa sahip olarak 600 metreye kadar da ulaşabilen bir yapı oluşturmaktadır. 

Yerden ısıtma borularında genellikle üretim yapılırken çapraz bağ kullanımı yer almaktadır. Polietilen malzeme ile üretim gerçekleştirilirken, çapraz bağ organı ne kadar yüksek olursa, bu boruda çalışma ömrü ve dayanıklılık o kadar yüksek olur. Bu nedenle Fraenkische alttan ısıtma borusu ürünlerinde pexa boru yapısı ile üretim yapılmaktadır.

Pexa boru, çapraz bağ oranının en yüksek olduğu boru çeşidi olmak ile birlikte kesitler bağlamında da Fraenkische markası tarafından en fazla kullanılan standartlardan biri olan 16x2,00 mm kesit ile üretimler yapılmaktadır. Ancak marka farklı noktalarda yerden ısıtma sistemleri için 16x2,2 mm, 17x2,00 mm ve 20x2,00 mm gibi farklı kesitler de sunmaktadır.

Fraenkische Pex-a Boru Özellikleri Nelerdir?

Yılların verdiği tecrübe ile birlikte Alman menşeli bir marka olan Fraenkische, hem yerden ısıtma hem de farklı alanlarda kullanılacak boru ürünleri açısından çok yüksek bir kalite sunmaktadır. Bu çerçevede de Fraenkische pex-a boru ürünleri, ısıtma ve zeminden ısıtma tesisatları açısından kullanılabilecek çok esnek bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerin en temel avantajlarından birisi yaşlanma engelleyici stabilizatör kullanımı gerçekleştirilmiş olmasıdır. Bu katkı sayesinde Fraenkische pex boru ürünleri çok daha uzun ömürlü bir kullanım için yumuşak yapısıyla ısı ve basınca karşı dayanıklılık oluşturur. 

Günümüzde firmamız tarafından da yerden ısıtma sistemleri için tercih edilen 16x2,00 veya 17x2,00 milimetre gibi çaplara sahip Fraenkische pex-a boru ürünleri, sunulan bağlantı rekoru gibi ek parçalar sayesinde tamamen sorunsuz ve güvenilir bir yapıyla kullanılabilir. Yüksek performanslı polietilen polimer yapısı ile birlikte bu malzeme oksijen bariyerli kullanım oluştururken, maksimum işletme basıncı ve 95 santigrat derece gibi işletim sıcaklığına dayanıklı şekilde en uzun kullanım ömrünü ortaya çıkarmaktadır.

Fraenkische Yerden Isıtma Borusu Kullanımı

Bir yerden ısıtma tesisatı içerisinde Fraenkische pex-a boru ürünleri kullanılacağı zaman bu ürünler makaralar halde temin edildikten sonra istenilen uzunlukta kullanım gerçekleştirilebilir. Bahsedildiği şekilde 120 ile 600 metre arasında değişen makara boyutlarına sahip olan bu ürünler zemin döşemesi için strafor üzerinde kullanılır. Bu noktada Fraenkische yerden ısıtma straforu ürünlerinin de tercih edilmesi ile çok daha uyumlu bir sistemde en iyi yalıtım ve sirkülasyon garantisi elde edilebilir.

Temiz ve sağlam bir zemin üzerinde döşenmiş olan yerden ısıtma straforu üzerinde bulunan kanal boşlukları sayesinde Fraenkische pex boru ürünleri için döşeme kolaylığı sağlar. Kesintisiz bir sirkülasyon oluşturacak şekilde döşenen Fraenkische boru ürünleri birbirlerine bağlantı rekorları ile bağlandıktan sonra kollektör noktasına kadar ulaşır. Kollektör bağlantısı sayesinde sıcak su kaynağına bağlanan bu borular, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde içerisinde su sirkülasyonu oluşturacak bir kullanım sunar.

Esnek ve sağlam bir yapıya sahip olan Fraenkische pex-a boru ürünleri, döşeme sırasında kırılma ya da ezilme gibi sıkıntılar ile karşılaşmadan strafor kanalları üzerinde çok kolay bir dolaşım ve döşeme imkanı sağlar. Boru döşeme işleminin tamamlanması sonrasında zemin üzerinde gerçekleştirilen şap betonu açısından da dayanıklılığa sahip olan bu borular, önceden gerçekleştirilen tesisat testleri sayesinde sorunsuz çalışma elde ettikten sonra bu sorunsuz çalışma, garantili bir yapıyla yerden ısıtma sisteminin kullanılmasını sağlamaktadır.

Fraenkische Pex Boru Nasıl Temin Edilebilir?


Türkiye'de İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir gibi en önemli kentlerde Fraenkische bayi olarak hizmet veren firmamız, marka tarafından üretilmiş olan pex boru ürünlerini sizlere istenilen kapasiteler ile sunmaktadır. Firmamızın gerçekleştirdiği yerden ısıtma sistemlerinde temel malzeme olarak Fraenkische yerden ısıtma borusu kullanıldığı gibi aynı zamanda ürün bazında da satışları gerçekleştirilmektedir.

Ürün bazında Fraenkische pex boru kullanımı gerçekleştirilmek istendiğinde öncelikle uygulama için bir hesaplama yapılması ve gereken miktarın belirlenmesi önemlidir. Ayrıca temin edilecek Fraenkische pex boru ürünleri açısından ürün kesitlerinin de doğru şekilde hesaplanması gerekecektir. Bu sayede genel olarak kullanım alanı metrekare boyutlarına bağlı bir şekilde belirlenen miktar üzerinden en güncel fiyatlar ile firmamız sizlere Fraenkische boru ürünlerini sunmaktadır.

Fraenkische Yerden Isıtma Borusu Fiyatları

Alman menşeili Fraenkische markası dünyanın dört bir tarafına ve Türkiye'ye ihraç ettiği ürünleri sayesinde ürün kalitesini ve standart sistem kalitesini sürdürülebilir bir hale getirmektedir. Uzun yıllardır Türkiye'de firmamız garantisinde sunulan Fraenkische yerden ısıtma sistemleri sayesinde de yaşam ve çalışma alanlarında bu kalite elde edilmektedir. Bu kapsamda da uygulanan sistemlerde en temel malzeme olarak Fraenkische boru ürünleri kullanılmaktadır.

Fraenkische alttan ısıtma borusu standart üzerinde kaliteye sahip yapısıyla kullanıldığı her yerden ısıtma sisteminde sirkülasyon kalitesini, ısıtma kalitesini ve kullanım ömrünü daha uzun bir hale getirmektedir. Bu nedenle hem uygulamada hem de ürün bazında talep edilen Fraenkische alttan ısıtma borusu açısından her zaman en güncel fiyatlar ile bayilerimiz üzerinde hizmet verilmektedir. Bu kapsamda da direkt olarak marka tarafından sunulan ürün fiyat listeleri üzerinden fiyat belirlemeleri yapılır.

Firmamız bayi hizmetleri üzerinde hem uygulama hem satış için Fraenkische alttan ısıtma borusu fiyatlarını talep edilen boyutlara göre belirlenmektedir. Yani katalog içerisinde Fraenkische pex-a boru ürünleri için rakamlar belirlenmiş olmakla birlikte bu standart birim rakamlar istenilen ürün metre boyutlarıyla çarpılarak son ürün rakamları elde edilir. Genellikle makara olarak temin edilen bu borular firmamızın sunduğu ürün gamında her makarada 600 metre uzunluğa sahip olarak genellikle ortalama 1 konut için geçerli boyutu oluşturmaktadır. Ayrıca firmamızın sunduğu rakamlar her zaman bütçe dostu bir yapı oluşturmaktadır.