Viessmann Vitodens 242-F kombi

Ana sayfa > Viessmann > Viessmann Vitodens 242-F kombi


Viessmann Vitodens 242-F

Avrupa ve dünyada kabul görmüş Viessmann mühendisliği ile, en kaliteli mekanik ve elektronik malzemelerle üretilmiş Vitodens 242-F yoğuşmalı kazan yüksek verimi ile enerji tasarrufu sağlayan yoğuşma tekniğini güneş enerjisinin avantajıyla birleştirmektedir.


Vitodens 242-F Güneş enerjisi destekli gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan


Avantajlar:

 •  Gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan, güneş enerjisi destekli depo boyler ile, 26 kW ıstıma kapasitesi
 •  yüksek verimi ile enerji tasarrufu
 •  170 litre hacminde güneş enerjisi destekli, emaye kaplı depo boyler
 •  Sıcak su güç tanım sayısı NL=2,0
 •  Paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi sayesinde uzun ömrüne sahip modülasyonlu MatriX-brülör - yüksek sıcaklıkardan etkilenmez
 •  % 10 - 100 geniş modülasyon aralığı
 •  Renkli dokunmatik ekranlı, kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
 •  Akıllı Lambda Pro Control Plus sistemi sayesinde, gaz tipini kendiliğinden tanıyarak değişken gaz niteliklerine ve işletme şartlarına en uygun yanma koşullarına otomatik olarak ayarlar
 •  Cihazın yanlarından servis mesafesi bırakmaya gerek yoktur
 •  Solar karşılama oranı > % 60Vitodens 242-F ile enerji tasarrufu sağlayan yoğuşma tekniği, yüksek sıcak su konforu, bağlantıya hazır güneş enerjisi komponentleri ve renkli dokunmatik ekranlı kontrol paneli kompakt boyutlar içerisinde sunulmaktadır.

Konutlarda yoğuşma tekniğinin ve güneş enerjisi sisteminin birlikte kullanımı söz konusu olduğunda, Vitodens 242-F gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan ideal çözüm sunmaktadır.

Güneş enerjisi sayesinde A+ verimlilik

Vitodens 242-F, bir güneş enerjisi sisteminin montajı için hazır bağlantılara sahiptir ve güneş enerjisi sistemi ile hemen veya daha sonra kombine edilebilir. Vitodens 242-F’in renkli dokunmatik ekranlı Vitotronic kontrol paneli üzerinden güneş enerjisi ile ilgili ayarlara ulaşılabilmektedir. Güneş enerjisi kazancı, Vitotronic kontrol panelinde grafik olarak gösterilmektedir. Güneş enerjisi ile ilgili Vitodens 242-F’ in içine entegre edilmiş tüm komponent ve fonksiyonlar cihaz ile uyumlu tasarlanmıştır ve fabrikada test edilmiştir.

Inox-Radial ısıtma yüzeyi

Yoğuşmalı bir cihazın enerji tasarrufu yapması ve uzun ömürlü olması isteniyorsa, eşanjör malzemesi olarak sadece yüksek kaliteli paslanmaz çelik bu şartları sağlayabilir. Vitodens 242-F, paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi ile donatılmıştır ve bu sayede gerekli işletme emniyetini güvence altına almakta, cihaz ömrü boyunca sürekli olarak yoğuşmadan maksimum seviyede faydalanmayı sağlamaktadır.

Vitodens 242-F, duman gazlarının içerisindeki su buharının gizli ısısından da faydalandığı için daha az enerji tüketmektedir.

Bunun sonucunda yüksek verime ulaşılabilmekte, ısıtma harcamaları azalmakta ve çevreye daha az zarar verilmektedir.MatriX-silindirik brülör

Viessmann tarafından geliştirilen ve üretilen MatriX-silindirik brülör, paslanmaz çelik MatriX-yüzey sayesinde uzun kullanım ömrüne sahiptir. Vitodens 242-F, duman gazlarının içerisindeki su buharının gizli ısısından da faydalandığı için daha az enerji tüketmektedir. Bunun sonucunda yüksek verime ulaşılabilmekte, ısıtma harcamaları azalmakta ve çevreye daha az zarar verilmektedir.

VITOTRONIC 200 Renkli dokunmatik ekran

Dijital Vitotronic 200 kontrol paneli ile dış hava kompanzasyonlu işletme yapılabilmektedir. Yeni renkli dokunmatik ekran çok satırlı açık metinlerin, grafiklerin ve yardım metinlerinin gösterimine imkan vermektedir. Kolay anlaşılabilir menüler ve yardım fonksiyonu sayesinde hem son kullanıcılar hem de yetkili servis personeli için kullanım kolaylığı sunar.

 •  5'' dokunmatik ekran
 •  Renkli grafik özelliği
 •  Türkçe açık metinler
 •  Yardım metinleri
 •  Energy-Cockpit ile enerji akışlarının grafiksel gösterimi:

                    - Güneş enerjisi kazancı

                    - Boyler ısınma durumu

                    - Cihaz ısıtma kapasitesi

                    - İşletme saatleri

 • Devreye alma asistanı servis kolaylığı sağlarEnerji kokpiti üzerinden tüketimlerin gösterimi

Enerji kokpiti üzerinden cihazın gaz ve elektrik tüketimi gösterilebilmektedir. Bir Viessmann güneş enerjisi sistemi ile kombine edildiğinde, güneş enerjisi kazancı ve boyler sıcaklık seviyesi gibi parametreler de renkli ekranda gösterilebilmektedir.

Yüksek sıcak su konforu

Vitodens 242-F müstakil konutlarda, yeni binalarda veya ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. 170 litre hacmindeki güneş enerjisi destekli bivalent

depo boyleri sayesinde yüksek sıcak su konforu sunmaktadır. İstenen sıcaklığa

ayarlanmış olan kullanma suyu hazır ve sürekli olarak temin edilebilir durumdadır. Sensörler

sayesinde sabit bir kullanma suyu sıcaklığı güvence altına alınır.

Bakım ve servis kolaylığı

Vitodens 242-F, bakım ve servis sürelerinden tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm yapı elemanlarına ön taraftan ulaşılabilmektedir, cihazın yanlarında servis boşluğu bırakmaya gerek yoktur.