Zemin Isıtma Döşemeden Isıtma

Sulu zemin ısıtma, modern yaşam için ideal olan görünmez bir sıcaklık verir, temiz iç tasarım ve maksimum kullanılabilir duvar alanı sağlar. Sıcak yüzeyler olmadığı için sulu zemin ısıtma, toz ve hava hareketi minimuma indirilmiş radyatör sistemlerine göre daha güvenli ve temizdir.

Sulu zemin ısıtma, radyatörlerin boyanmasına gerek kalmadan düşük bakım ihtiyacına da sahiptir. Diğer ısıtma türleri ile karşılaştırıldığında, bir yerden merkezi ısıtma sisteminin genel etkinliği aşağıda görülebilir. Isı, insan konforu ve enerji verimliliği için en çok ihtiyaç duyulan yerde yoğunlaşır.

Zemin, ısıyı yüzeyine eşit olarak yaydığından, eşit bir ısı dağılımı vardır, sıcak ve soğuk noktalar yoktur ve tutarlı bir rahatlık vardır.

Bu, odanın bağıl nemi üzerinde çok olumlu bir etkiye sahiptir ve radyatör veya hava ısıtması kullanmaya göre çok daha rahat hissettirir. Ancak yerden ısıtmanın en konforlu ısıtma şekli olmasının tek nedeni bu değildir.

Sulu zemin ısıtma ve soğutma sistemi kesinlikle bakım gerektirmez. Yaz aylarında sıcak hava dalgaları geniş alanlarda, iş yerlerinde ve kamu binalarındaki insanlar için çok rahatsız edici olabilir. Bu sistem bunun olmasını önlemeye yardımcı olur. Ama aynı zamanda, sistemlerin ticari binalarda iyi bilinen bir sorunu çözme yöntemi, yani bina sakinleri için iklim kontrolüdür.