Sulu Yerden Isıtma

Ana sayfa > Hizmetler > Sulu Yerden Isıtma

Sulu Yerden Isıtma Alttan Isıtma

Sulu Yerden ısıtma Alttan ısıtma sistemi, günümüzün iyi yalıtımlı, düşük enerjili ve hava geçirmez binaları için ideal olan çok temiz ve basit bir ısıtma şeklidir. Yerden ısıtma alttan ısıtma sistemi, fiziğin en temel yasalarından birinden yararlanır - ısının artması. Yerden ısıtma, merkezi ısıtmanın en eski biçimidir, Romalılar, binaları ve banyoları ısıtan, hipokost adı verilen bir yerden ısıtma biçimi kullandılar.

Neden Yerden Isıtmayı Seçmelisiniz?

Konfor: Yerden ısıtma sistemini seçmenin en zorlayıcı nedeni konfordur. Radyasyon, güneşten aldığımız ısı gibi, en doğal ve konforlu ısıtma şeklidir. Araştırmalar, insanların sıcak ayaklar ve soğuk bir kafa yaşadıklarında daha rahat hissettiklerini göstermiştir. Yerden ısıtma sistemi bu koşulları doğal olarak üretir, yerelleştirilmiş sıcak noktalar yoktur, sadece evinizin her yerinde hafif bir sıcaklık hissi verir.

Enerji Açısından Verimli ve Uygun Maliyetli: Yerden ısıtma sistemi radyan ısıyı kullandığından, çoğu insan diğer geleneksel ısıtma sistemlerinden birkaç derece daha düşük sıcaklık ayarlarında kendilerini rahat bulmaktadır. Aynı konfor seviyesinin tadını çıkarırken ve ısıtma faturalarınızı % 30'a varan herhangi bir oranda düşürürken, aslında termostat ayarınızı düşürebilirsiniz. Bu, yerden ısıtmanın enerji açısından verimli ve uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.


yerden ısıtma sistemiyerden ısıtma straforu

Yerden Isıtma Nasıl Çalışır?

Yerden ısıtma sisteminde su (25-40 ° C), zemin makyajına monte edilmiş ve entegre edilmiş bir dizi polietilen borudan dolaştırılır. Boru daha sonra merkezi olarak yerleştirilmiş bir manifolda bağlanır. Her odanın sıcaklığı gerektiği gibi oda termostatı ile ayrı ayrı kontrol edilebilir. Her oda termostatı, radyatörlerle ısıtılan bir odadan 2 ° C daha düşük bir değere ayarlanabilir. Bunun nedeni, yerden ısıtmanın,% 30 radyan ısı ve % 70 konveksiyon ısısı yayan radyatörlere kıyasla % 70 radyan ısı ve % 30 konveksiyon ısısı sağlamasıdır. Bu, yerden ısıtma sisteminin evinizi ısıtmanın daha verimli bir yolu olduğu anlamına gelir. Her oda, her odanın zaman ve sıcaklık kontrolüne sahip olmasına izin veren programlanabilir bir oda termostatı ile kontrol edilebilir, bu termostatlardan herhangi biri ısı gerektirdiğinde, manifoldun üst gövdesine takılan elektronik olarak çalıştırılan bir vanayı (aktüatör) açar, bu daha sonra pompanızı çalıştırır ve ısı kaynağınızı ateşler. Manifold üzerindeki her döngü, tipik olarak oda başına bir döngü kendi kontrolüne sahip olabilir.

Radyatörler ısıyı konveksiyon akımları ile dağıtır ve bu da cereyanlara ve sıcak noktalara neden olabilir. Radyatörler, ısıyı büyük ölçüde sıcak bir metal yüzeyden konveksiyon yoluyla bir odaya aktarır. Radyatör yüzeyinin oda hacmine göre küçük olması nedeniyle yüksek ısı girdisine ihtiyaç duyar ve ısıyı eşit olarak yaymaz. Konveksiyon akımları, daha sonra binanın etrafına dağılan ve sağlıksız bir atmosfere katkıda bulunan alerjenleri, toz partiküllerini, dumanları ve mikropları dolaştırır.

Yerden ısıtma sisteminin kurulumu kolaydır, az bakım gerektirir ve çalıştırılması çok uygun maliyetlidir. Oda, güneşten aldığımız ısı gibi, en doğal ve konforlu ısıtma şekli olan çoğunlukla radyasyonla ısıtılır. Yerden ısıtma sistemi, sıcak veya soğuk hava akımları olmadan eşit sıcaklık ve rahat bir ortam yaratır, sadece evinizin her yerinde hafif bir sıcaklık hissi verir. Camiler, spor salonları veya endüstriyel birimler gibi yüksek tavanlı odalar daha da fazla fayda sağlar. Radyatör sistemleri ile tavana yükseldikçe ısının bir kısmı anında boşa harcanır. Yerden ısıtma sistemi ile ısı, en çok ihtiyaç duyulan yerde zemin seviyesinde yoğunlaşır. Geniş alanlara sahip odalarda, yerden ısıtma, zemin alanının merkezini etkili bir şekilde ısıtmanın tek yoludur.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Videoları

.
.

Yerden Isıtma sistemleri, ısı pompası kurulumları ile el ele gider

Yerden ısıtma sistemi, düşük sıcaklıktaki suyu dolaştırır. Geleneksel ısıtma sistemlerinin çoğu, genellikle 50ºC ila 80ºC arasında ılık su dolaştırırken, bir yerden ısıtma sistemi suyu 25ºC ila 40ºC arasında dolaştırır. Bir ısı pompası, suyu daha düşük sıcaklıklarda ısıtırken en verimlidir, ısı pompası verimliliği artar ve işletme maliyetinizi düşürür.

Ana özellikler ve faydalar

Jeotermal ısıtma olarak da anılan Yerden Isıtma, yeni inşa projeleri üstlenenler için kesin bir favori haline geldi ve faydaları açık:

  •  Gerçek konfor: Radyan ısı, en doğal ve konforlu ısıtma şekli olduğundan. Yerden ısıtma sistemi, evinizin her yerinde yumuşak bir sıcaklık hissi vererek gerçek konfor seviyeleri sağlayacaktır.
  •  Enerji faturalarından tasarruf etmenizi sağlar: Yerden ısıtma ile her odanın termostatı, radyatörlerle ısıtılan bir odadan 2 ° C daha düşük bir değere ayarlanabilir. Isıtma faturalarınızda% 30'a kadar tasarruf edebilirsiniz.
  •  Isı pompaları ile mükemmel uyum: Yerden ısıtma, ısı pompası kurulumları ile el ele gider. Yerden ısıtma sistemi, düşük sıcaklıktaki suyu dolaştırır. Bir ısı pompası, suyu düşük sıcaklıklarda ısıtırken en verimlidir.
  • Görünmez: Radyatör yok, mobilyalarınızı evinize istediğiniz gibi yerleştirmekte özgürsünüz.
  •  Sağlık ve Hijyen: Yerden ısıtma sistemi, havadaki kirletici maddelerin dolaşımını azaltır. Ayrıca, nem içeriği toz akarlarının yaşamasına izin vermeyecek kadar düşük olduğu için ev tozu akarlarının azaltılmasına da yardımcı olur. Bu, alerjisi veya astımı olan herkes için harika bir haberdir.
  •  Artan Nem: Yerden ısıtma ile ısı sıcak sudan gelir, bu aynı zamanda havaya nem verir ve aşırı kuru havanın neden olduğu sağlık sorunlarını azaltabilir.
  •  Güvenlik: Bir yerden ısıtma sisteminin gizli ısıtma elemanları, artık çocukların kendilerini yakmaları konusunda endişelenmenize gerek olmadığından, bir güvenlik bonusu niteliğindedir.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Videoları

.
.

Alttan Isıtma İle Her Odadaki Sıcaklığı Kontrol Edebilir Miyim?

Yerden ısıtma genellikle ana odaların her birine (yatak odaları, oturma odaları vb.) Bir termostatla kurulur, ancak banyo ve ebeveyn banyosu gibi yerlerde kullanılmaz. Her odada bir termostatın olması, her odada farklı bir sıcaklığın ayarlanmasına izin verir. Termostat kontrolü sadece sıcaklık olabilir veya her bir oda için zamanı ve sıcaklığı kontrol edebilirler.

Yerden Isıtma Borularında Sızıntı Olursa Ne Olur?

Yerden ısıtma borusunda kaçak oluşma ihtimali çok düşüktür. Yerden ısıtma borusundaki bir sızıntıyla ilgili olarak ele aldığımız tek durum (çok nadirdir), herhangi bir tamirat sırasında tamir yapan kişinin alttan ısıtma boruları olan bir zemini delmesi veya kesmesidir ve bu genellikle çok nadir olur. Böyle bir durumda, boru özel bir bağlantı parçasıyla onarılabilir.

Yerden Isıtma Sistemleri ve Zemin Kaplamaları

  • Ahşap Zemin

Parke döşeme ve ahşap laminantlar Yerden ısıtma aslında ahşap zeminler için çok iyidir çünkü zemin yüzeyinde sabit eşit bir sıcaklık sağlar. Sonunda döşeneceği odaya alışması için doğal ahşap döşemenin gevşek bir şekilde serilmesi iyi bir uygulamadır. Bu iklime alışma en az 10 günlük bir süre için, ancak yalnızca binadaki tüm nem giderildikten sonra yapılmalıdır. Unutmayın, inşaat, sıva ve şap işlemlerinin binanın kumaşına (duvarlar ve zeminler vb.) Çok fazla su girmesine neden olduğunu unutmayın. Binanın iç neminin normal seviyeye düşürülmesi için bu suyun doğal olarak kuruması gerekmektedir. Güzel yeni ahşap zemininizin tüm bu nemi emmesini istemezsiniz, çünkü çözülür ve kalıcı olarak hasar görür.

İsterseniz laminat parke yerine doğal sert ağaca sahip olabilirsiniz, ancak yüzey sıcaklığının yaklaşık 27 ° C ile sınırlandırılması gerekecektir. Zemin çok sıcaksa, ısıtma başladığında ahşaba zarar verebilir. Zemin sıcaklığının yakından kontrolü, bir zemin sensörü takılarak sağlanır. Ahşap bir zemin döşemeden önce beton iyice kurutulmalıdır. Genel bir kural olarak, beton şap, 1 mm kalınlık başına yaklaşık 1 günde kurur.

Sert ağaç döşemenin çeşitli yolları vardır, ancak her durumda üreticinin yönergelerine uymalısınız. Bazı ahşaplar bir çivi sabitleme gerektirir ve bunun için bunu kolaylaştırmak için çıtaların şapa yerleştirilmesi veya zemin yapısına bağlı olarak doğrudan kirişlere sabitlenmesi gerekir. Çoğu sert ağaç ya (esnek) mastik yapıştırıcı ile doğrudan kurutulmuş şapa yapıştırılır ya da üzerine yüzdürülür. Yüzüyorsa, ahşap kırpılır veya birbirine yapıştırılır ve ardından tescilli bir parke altlığın üzerine serilir. Bu, tüm doğal malzemeler gibi tüm zeminin genişlemesine ve hareket etmesine izin verir.

  • Halı Zeminler

Halı ve alt katmanın toplam değeri 1.5'ten büyük olmamalıdır. Yerden ısıtma sistemi, doğal lifler en iyisi olmasına rağmen çoğu halı tipiyle birlikte kullanılabilir. Halılar bir izolatör görevi görecek ve böylece zeminden gelen çıktı biraz azalacaktır. Çoğu saygın halı üreticisi, alttan ısıtma için onaylı halı ve altlıklara sahiptir. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen sorularınız için Hak Enerji uzman ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  • Doğal Taş Zeminler

Taş veya fayans her tür sert taş veya seramik karo, yerden ısıtma sistemi için mükemmel bir zemin kaplamasıdır. Sert bir malzemenin (beton, taş, kil, kaya veya seramik) ısıl direnci son derece düşüktür. Bu nedenle, içinden geçen ısı neredeyse hiç kayıp olmayacaktır. Bu, sert bir zemin kaplamasının diğer tüm zemin kaplamalarından daha iyi performans göstermesini sağlar. Bu nedenle, bir ısı pompası gibi düşük sıcaklıklı ısı kaynakları kullanılırken ideal seçimdir.

Yerden Isıtmanın Herhangi Bir Sakıncası Var Mı?

Yerden ısıtma sisteminde kullanılacak halı tipine biraz dikkat edilmelidir. Doğal elyaf halılar, suni elyaftan daha iyi performans verir. Kullanılan şilte tipi, bir yalıtkan olduğundan kapalı hücreli köpük tipi olmamalıdır, ancak kırıntı kauçuk esaslı alt tabaka olmalıdır.

Yerden Isıtma, radyatörlere göre çok daha yavaş ısınabilir. Bu nedenle, radyatörlerde olduğu gibi UFH'nin kısa süreli olarak açık tutulması pratik değildir. UFH, günde 4 ila 12 saat çalışacak şekilde seçilmelidir. Bu abartılı görünebilir, ancak gerçek şu ki, binanın dokusu ısıtıldıktan sonra alttan ısıtma sistemi uygun bir ısı seviyesini korumak için çok az enerji gerektirir.

Yerden ısıtma sistemlerinde boruya çivi çakma olasılığı diğer boru türlerinden daha fazla değildir. Çok katmanlı borunun plastik / metal bir boru olduğunu ve bir metal detektörü ile kolayca tespit edilebileceğini unutmayın. Yerden ısıtma borusu ekran içine gömülü ise boruların üzerinde en az 50 mm şap vardır. Ahşap bir zemin için borular doğrudan ahşabın altında olacaktır, bu nedenle büyük özen gösterilmelidir. Sürekli bir boru uzunluğunun hasar görmesi beklenmedik bir durumda, kalıcı bir onarım yapmak için gereken tek şey basit bir bağlantı parçasıdır.


m2 en uygun sulu yerden ısıtma sistemleri


Sulu Yerden Isıtma (Alttan Isıtma) Nedir?


Daha ekonomik ve sağlıklı bir ısınma sisteminin elde edilebilmesi açısından petekli kalorifer sistemleri veya ısı pompası gibi sistemlere göre yerden ısıtma çok sık tercih edilmektedir. Bu sistemler içerisinde de özellikle sulu yerden ısıtma en sık görülen yöntemlerden birisidir. Tıpkı diğer yerden ısıtma sistemlerinde olduğu gibi amaç, ısının zemin altında yayılması ve alttan ısıtma elde edilmesidir.

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Modern bir sistem olarak sulu yerden ısıtma sistemleri öncelikle ısı kaynağı ve kullanım alanı gibi özellikler göz önünde bulundurularak proje bazlı şekilde uygulanır. Bu konuda Hak Enerji olarak uygulamalarımız için farklı markalar ile nitelikli ve güvenceli bir hizmet gerçekleştiriyoruz. Yani sulu yerden ısıtma markaları arasında Rehau gibi markaların sunduğu sistem ve malzemeler ile tamamen güvenilir ve çok uzun ömürlü bir sonuç elde edilmesini sağlıyoruz.

Uygulamanın gerçekleştirilmesinde örnek olarak kombi ile petekli kalorifer kullanımı sağlanan bir evde dönüşüm sağlayacak bir proje hazırlıyoruz. Bu bağlamda sulu yerden ısıtma nasıl yapılır sorusunun cevabı kapsamında da projeye uygun bir şekilde zeminde yerden ısıtma borularının döşenmesi, strafor kullanımı ve tesisatın hazırlanması ile birlikte kalorifer tesisatı yerine bu zemin tesisatının kombiye bağlanması sağlanıyor. Yani bu uygulama sayesinde yerden ısıtma kombi sisteminin kullanılması mümkün oluyor.

Yerden ısıtma uygulamalarında aslında sadece kombi ile bağlantı değil isteğe bağlı olarak güneş enerjili yerden ısıtma sistemleri uygulanması da mümkündür. Çünkü temel olarak zemin altı tesisatı sulu borular sayesinde sağlanırken, bu tesisata bağlanan ısı kaynağı değişiklik gösterebilir. Daha önce ev veya iş yerinde kullanılmış olan kombi, güneş enerjisi ya da ısı pompası gibi tüm sistemler yerden sulu ısıtma sistemleri ile bağlantılı şekilde çalışabilir.

Yerden Isıtma Üzerine Ne Döşenir?

Konut veya işletmelerde yerden ısıtma sulu sistem kullanımı tercih edildikten sonra strafor, su boruları, tesisat ve tüm sistem döşemeleri tamamlandığında zemin döşemesinin tekrar yapılması gerekir. Bu noktada da alttan ısıtmada yer döşemesi bağlamında zemin üzerinde tekrar parke, mermer, karo taş veya halı gibi döşemeler gerçekleştirilebilir.

Döşeme konusunda birçok kullanıcının aklına gelen önemli noktalardan birisi, yerden ısıtma çalışma sıcaklığı olmaktadır. Çalışma sıcaklığına bağlı olarak döşeme malzemesinin dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekir. Sulu alttan ısıtma sistemleri kullanılırken genellikle yerden ısıtma su sıcaklığı 35 ile 50 santigrat derece arasında değişmektedir. Bu ortalama sıcaklık değerlerine bağlı olarak da zemin üzerinde kolaylıkla parke, halı veya mermer gibi döşeme sistemleri kullanılması uygun olacaktır.

Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ev, işletme, mağaza, alışveriş merkezi, kamu kurumu veya cami gibi birçok farklı noktada sulu alttan yerden ısıtma sistemleri kullanılması mümkün olmaktadır. Bu sistemler için genellikle yerden ısıtma sistemi yorumları incelendiğinde de sulu sistemlerin ne kadar avantajlı olduğu görülebilir. Özellikle güneş enerjisi veya ısı pompası ile kullanım gerçekleştirildiğinde ekonomik bir ısıtma sağlayan bu yöntem, yoğuşmalı kombiler sayesinde de hem sağlıklı hem de hızlı bir ısıtma sağlamaktadır.

Kullanıldığı her alanda konforlu bir ısıtma sağlayan bu sistemde özellikle Hak Enerji olarak yerden ısıtma borusu Rehau gibi ayrıntılara başvurduğumuz için çok daha nitelikli bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Proje bazlı profesyonel bir uygulama gerçekleştirildiği için döşemeden son uygulamalara kadar her noktanın güçlü bir şekilde gerçekleştirilmesi de uzun yıllar kullanılacak bir sistem ortaya çıkarmaktadır.

Sulu Yerden Isıtma Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

En önemli ayrıntılardan biri olarak sulu yerden ısıtma fiyatları hesaplanması konusunda da tüm sistemlerde olduğu gibi özellikle metrekare boyutları göz önünde bulundurur. Çünkü metrekare boyutlarına göre birim olarak işçilik ve malzeme kullanımı sağlanmaktadır. Ardından kullanılan tüm malzeme ile birlikte proje tamamlandığında da tamamen ekonomik bir ısınma sağlayacak uzun ömürlü bir sistem elde edilmektedir.


yerden ısıtma borusuyerden ısıtma maliyeti


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Kullanım Alanları

Yaşam ve çalışma alanlarında ısınma ihtiyacını giderebilmek için pratik bir şekilde tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde, özellikle sulu yerden ısıtma birçok farklı alanda kullanım için uygun bir sistemdir. Hak Enerji olarak genellikle evlerde yerden ısıtma sistemleri uygulamaları gerçekleştirdiğimiz gibi aslında bu sistemleri camiler, okullar, hastaneler, stadyumlar, halı sahalar, mağaza veya hamam gibi birçok farklı işletmede de kullanıma sunmaktayız.

Sonradan Yerden Isıtma Yapılır Mı?

Yerden ısıtma özel bir şekilde zemine yine özel malzemelerle bir proje bazında döşendiği için uygulamada hem tesisat hem de dönüşüm işlemleri yer almaktadır. Bu bağlamda da ev sahipleri ve işletme sahipleri kullandıkları petekli kalorifer veya ısı pompası gibi sistemlerde sonradan yerden ısıtma dönüşümünün yapılıp yapılmayacağını merak etmektedir. Bu konuda firmamız Rehau gibi markaların güvencesiyle verdiği hizmetlerde yerden ısıtma tesisatı için doğalgaz, güneş enerjisi ve ısı pompası gibi ısınma kaynaklarının bulunduğu her alanda dönüşüm yapabilmektedir.

Örnek olarak bir apartman içerisinde merkezi sistem kalorifer kullanımı yer alırken dahi yerden ısıtma sistemine dönüşüm yapılabilir. Yani apartmandaki bütün daireler yerden ısıtma merkezi sistem sayesinde kullanım elde edebilir. Genel olarak yerden ısıtma sistemlerinde özellikle sulu sistem kullanımına bakıldığında, herhangi bir kısıtlama bulunmadan istenilen birçok noktada uygulama yapılması mümkündür.

Doğalgaz Yerden Isıtma Sistemleri

Özellikle günümüzde modern ısınma sistemleri içerisinde konutlarda veya işyerlerinde en çok kullanılan kaynaklardan birini doğalgaz oluşturmaktadır. Bu durumda da ısınma amacıyla kalorifer tesisatı kombi üzerinden ısı enerjisi almaktadır. Bu tip bir konut veya işletmede yerden ısıtma dönüşümü gerçekleştirirken, yerden ısıtma doğalgaz sistemlerinin kurulması mümkündür.

Örnek olarak bir kreş içerisinde ısıtma, kombi bağlantılı petekli kalorifer sistemi ile sağlanıyorsa, bu kurum içerisinde yerden ısıtma sistemi kombi kurulumu yapılabilir. Bu durumda kreş içerisinde petek kullanımlarının kaldırılması ile daha geniş bir alan elde edilirken, zeminden ısıtma ile de hem çocuklar hem personeller için daha sağlıklı bir ısınma imkanı sağlanabilir.

Güneş Enerjisi İle Yerden Isıtma Sistemleri

Günümüzde yeni teknolojiler ile birlikte güneş enerjili ısıtma sistemleri sıklıkla kullanırken, bu sistem yerden ısıtma Ankara uygulamalarında veya Türkiye'nin birçok farklı kentinde de seçilmektedir. Çünkü yerden ısıtma sistemleri güneş enerjisi, kombi, ısı pompası ve elektrik kaynağı gibi birçok kaynaktan ısı enerjisi alabilir. Bu bağlamda özellikle çok daha büyük boyutlu noktalarda okullarda yerden ısıtma gibi sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Çok geniş kapsamda yerden ısıtma kullanım alanları incelendiğinde, bahsedildiği şekilde

• Okullar,

• Alışveriş merkezleri,

• Konutlar,

• Villalar,

• Çiftlikler,

• Hayvan barınakları,

• Golf sahaları,

• Stadyumlar,

• Hamamlar,

• Banyolar,

• Müzeler,

• Oteller ve otel lobileri

• Seralar gibi alanlar bulunmaktadır.

Özellikle günümüzde cami yerden ısıtma sistemleri çok sık tercih edilen sistemler arasında görülmektedir. Hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde ısıtma sağladığı için bu kullanım mescitler ve camilerde büyük veya küçük şehirlerde Hak Enerji tarafından uygulanmaktadır.

Hamam Yerden Isıtma Projesi Nasıl Hazırlanır?

Özellikle eski tip hamamlar yerine artık kombi veya güneş enerjisi gibi kaynaklar sayesinde ısınma elde eden hamam ve banyolarda da yerden ısıtma sistemleri sağlanabilir. Bu kapsamda ısınma kaynağının göz önünde bulundurulması ile birlikte Hak Enerji olarak özel bir proje hazırlayıp, bu projenin uygulamasını yapabiliyoruz.

Projenin uygulanması esnasında özellikle de Rehau gibi önemli markaların güvencesi ile hizmet verdiğimiz için hamam yerden ısıtma uygulamaları sorunsuz ve garantili bir yapıyla kullanım imkanı sağlıyor. Uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmaya devam edeceğiniz bu proje, klasik olarak konutlar, siteler veya oteller gibi noktalarda banyo yerden ısıtma işlemi şeklinde de uygulanabiliyor. Bu sayede kontrol açısından çok daha pratik, yakıt tasarrufu sağlayan ve sağlıklı bir şekilde banyo ya da hamamlarda Türk hamamları ile uyumlu bir sistem elde edilebilir.

      rehau yerden ısıtma sistemi danfoss yerden ısıtma sistemi fraenkische yerden ısıtma sistemi wavin yerden ısıtma sistemi