Sulu Yerden Isıtma Sistemi

Ana sayfa > Hizmetler > Sulu Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma

Bir yerden ısıtma sistemi kurmayı düşünüyorsanız, öncelikle hangi tür yerden ısıtmanın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu kontrol etmek için araştırma yapmanız çok önemlidir. Bu kılavuzda size yerden ısıtma sistemleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz: nasıl çalıştıkları, elektrikli veya sulu yerden ısıtma, ilgili maliyetler, kurulum ve yerden ısıtma sistemi satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler.


Yerden Isıtma Sistemleri

Günümüzde yerden ısıtma sistemlerinin popülaritesinin her geçen gün arttığı görülmektedir. Ülkemizde uygulanan yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine göre daha yüksek verimli ve konforlu yöntem olması nedeniyle tercih edilmektedir. Alternatif ısıtma sistemlerine göre daha maliyetli olmasına rağmen, geri dönüşüm amortisman süresi açısından daha ekonomiktir.

Çağımızın en modern ısınma sistemi olan yerden ısıtma sistemleri artık tüm Türkiye'de tercih edilmektedir. Villa, daire, ofisler, rezidanslar, işyerleri, ibadet yerleri ve diğer mekanlarda uygulanabilmesi en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Radyatör gibi yer kaplamaması ve homojen bir şekilde ortamı ısıtması ve en önemlisi enerji verimliliğinden dolayı sağladığı tasarruf nedeniyle diğer ısıtma sistemlerine göre tercih sebebidir. Hak Enerji olarak yerden ısıtma sistemleri içerisinden sulu yerden ısıtma hizmetini makine mühendislerimiz tarafından projelendirip uygulamakta ve Türkiye'nin her yerine malzeme satışını yapmaktayız.

yerden ısıtma sistemi
yerden ısıtma straforu

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Sulu yerden ısıtma sistemi günümüzün kaliteli yalıtımlı, enerji tasarrufu olan, yüksek verimli yeni yapılan yapılar için çok verimli ve ekonomik ısıtma sistemidir. İlk çağlardan beri yerden ısıtma sistemi aynı mantıkla kullanılarak binaların ve hamamların ısınmasında kullanılmıştır. Son teknolojiye göre geliştirilen yerden ısıtma boruları içerisinden geçen sıcak su ile Sulu yerden ısıtma sistemi adını almıştır. Sulu yerden ısıtma, yerden ısıtma sistemlerinin en çok tercih edilenidir.

Bu özel olarak geliştirilen ısıtma teknolojisi günümüzde konutlarda, otellerde, villalarda, ofislerde ve kurumsal mekanlarda kullanılmaktadır. Uygulama aşamasında zemine yerden ısıtma straforları döşenmektedir. Yerden ısıtma straforları yere sabitlendikten sonra üzerine içerisinden sıcak su geçen oksijen bariyerli yerden ısıtma boruları döşenir. Yerden ısıtma boruları projede montaj yapılacağı yeri tasarlanmış yerden ısıtma kolektörlerine montaj yapılır sonrasın yerden ısıtma borularının toplandığı kollektör, PPRC boru ile kombi, kazan veya ısı üretici cihaza bağlanır. Kombi, kazan ısıtıcı cihaz ile kombine çalışan sirkülasyon pompası ile devir daim sağlanır. Yerden ısıtma sistemine otomasyon sistemi entegre edilir.

Sulu yerden ısıtma, yaşam alanlarında ısıyı eşit ve homojen şekilde yaymasından dolayı ısıtma teknikleri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Yaşam mimarisinde hoş bir görünüm olmayan radyatörleri ortadan kaldıran Sulu alttan ısıtma sistemi estetik bir yaşam alanı sunar. Uzun ömürlü ve sağlık açısından yüksek yaşam konforu sağlayan sistem siz değerli müşterilerimize büyük bir avantaj sağlıyor. Günümüzde radyatörler popülaritesini kaybederek, yerini zeminden ısıtma sistemleri almıştır. Sulu yerden ısıtma sistemini kombi, kazan, kaskad sistemi ve ısı pompası ile kullanabilirsiniz.

Alttan Isıtma Sistemleri

Soru veya önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerden Isıtmayı Neden Tercih Etmelisiniz?

En önemli tercih nedenleri konfor, verimlilik ve enerji tasarrufudur. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanılan yerden ısıtma sistemleri ülkemizde her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır. İnsanların sulu yerden ısıtma sayesinde hem ayakların hem de vücutlarının homojen ısındığından dolayı en büyük tercih sebebidir. Radyatör ve diğer ısıtıcılar, bulunduğu ortamı homojen ısıtmayan sadece belli bölgelerden ısı yayan bir sistem oldukları için insanların ayağını üşümeye maruz bırakmaktadır. Sulu yerden ısıtma sisteminde radyatör gibi lokal olarak belirli bir alanda verilen sıcaklık yoktur. Yaşam alanınızın her yerine arzu edilen sıcaklığı homojen olarak vermektedir.

Yerden ısıtma sistemini kullanırken ortam sıcaklığını oda termostatı ile ayarlayarak enerji açısından verim ve yüksek tasarruf sağlanmaktadır. Radyatörlü ısıtma sistemlerindeki ödediğiniz doğalgaz faturası sulu yerden ısıtma maliyetlerine göre oldukça pahalıdır. Radyatörlü ısıtma sisteminden Sulu yerden ısıtma sistemine dönüşüm yaptığınız durumda aylık faturanızda yüksek tasarruf sağlayacaksınız. Hem verimli hem tasarruflu olan yerden ısıtma sistemine geçiş sizler için en mantıklı ve en hesaplısıdır.

Sulu yerden ısıtma sistemi uygulama aşamasında yapı genelinde binanın duvarları örüldükten hemen sonrasında yapılması daha uygun ve elverişlidir. Yerden ısıtma sistemleri üzerine atılan şap kaba inşaat sırasında daha hızlı ve uygun maliyet ile yapılmaktadır. Mimari plan göre yerden ısıtma sistemlerini projelendiren Hak Enerji Mühendislik siz değerli müşterilerine her zaman profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır. Yerden ısıtma uygulaması başlamadan önce tüm sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı uygulamalarının mutlaka yapılması lazımdır.

Benim için En iyi Yerden Isıtma Nedir?

İhtiyaçlarınıza en uygun yerden ısıtma sistemini seçmek için aşağıdakileri değerlendirin:

  • Mevcut yakıt türü - sulu yerden ısıtma yalnızca kombi, merkezi ısıtma, ısı pompası veya güneş enerjisi panelleri ile kurulabilir.
  • Odanın büyüklüğü - küçük odaların elektrikle ısıtılması daha ucuzken, büyük odaların sıcak sulu ısıtılması daha ucuz olacaktır.
  • Yalıtım - Evler, hangi sistemi seçerseniz seçin, yerden ısıtmanın iyi çalışmasını sağlamak için yeterince yalıtılmalıdır.
  • Kurulum - Mevcut evlere uyarlamak biraz maliyetlidir. Sulu yerden ısıtma, yeni yapılara daha uygundur.