Rehau Kollektör

Ana sayfa > Rehau Malzeme - İçerik > Rehau Kollektör


SATIN ALMAK İÇİN N11 RESMİ MAĞAZAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ 


Rehau Kollektör

Klasik ısınma sistemleri içerisinde örneğin petekli kaloriferlerde kombi, su tesisatı üzerinden aldığı suyu petek tesisatına gönderir ve bu dolaşım, sıcak suyun yapıda ısınma gerçekleştirmesini sağlar. Benzer bir yapı rehau yerden ısıtma sistemleri içerisinde de kullanılmaktadır. Hak Enerji olarak uyguladığımız bu sistemlerde, kombi veya ısı pompası gibi bir kaynaktan alınan sıcak su, kollektör bağlantısı ile boru tesisatına yönlendirilir ve bu sirkülasyon suyun sıcaklığı ile ısıtma sağlar.

Yerden ısıtma tesisatları içerisinde sıcak su dolaşırken, belirli bir süre sonrasında soğuduğunda da tekrar ana noktaya geri dönüş gerçekleştirir. Bu noktada sıcak suyun çıkış yaptığı ve soğuk suyun geri geldiği yani sirkülasyonun sağlandığı bölüm rehau kollektör sayesinde çalışır hale getirilmektedir. Rehau markasının güvencesinde sunulan bu parça, firmamızın sulu yerden ısıtma sistemlerinde bulunmaktadır.

Rehau Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Kullanılmaktadır?

Nitelikli ve dayanıklı malzeme ile üretilmiş bir yapıya sahip olan rehau yerden ısıtma kollektörü su bağlantısı gerçekleştirilerek kullanılır. Giriş ve çıkış sayıları birbirine eşit olmak ile birlikte 6'lı, 7'li, 8'li, 9'lu veya 10’lu gibi ürün seçenekleri bulunmaktadır. Bu kapsamda seçilen kollektör iki tarafından su borularının bağlanabileceği bir yapı ile kullanılır. Kullanım kapsamında düşük sıcaklıkta kullanılan ısıtma sistemlerinde yüksek hacim debisiyle gelen suyun düşük debi ile dağıtılması ve ayar yapılması için kollektör kullanılır.

Sunduğumuz sistemlerde rehau termostatik kollektör ürünleri daha avantajlı bir yapı olarak görülmektedir. Çünkü kollektör üzerinde yer alan termostat giriş noktasından itibaren sıcaklığın ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Kolay bir şekilde montaj edilebilen bu ürün, yine farklı bir şekilde rehau debimetre kollektör olarak da tercih edilebilir. Debimetre sayesinde de hacim debisinin önceden tespit edilerek, dağıtımın buna göre yapılması avantaj elde edilir.

Rehau Kollektör Özellikleri Nelerdir?

Sistemlerde kullanılan rehau debi ayarlı kollektör gibi parçalar özel bir şekilde çelik malzemeden üretilir. Yani Hak Enerji olarak Rehau bayisi olmamız konumunda sunduğumuz bu ürünler, rehau çelik kollektör kategorisinde yer almaktadır. Çelik yapı sayesinde paslanmadan ve çok uzun yıllar dayanıklı şekilde kullanılan bu ürün, montaj açısından da büyük bir kolaylık sağlar.

Kollektör montajının gerçekleştirildiği yerde devrenin korunabilmesi ve düzenli kullanım elde edilebilmesi açısından da rehau kollektör dolabı gibi bir ayrıntı da yer alabilir. Tüm bu ürünler rehau tesisat malzemeleri içerisinde bulunmak ile birlikte sulu yerden ısıtma sistemlerinde mutlaka bulunması gereken parçalardır. Teknik özelliklerine bakıldığında kollektör üzerindeki su giriş noktaları geniş çaplı ve su çıkış noktaları ise daha küçük çaplı noktalar oluşturmaktadır.

Tek bir kolondan dönüş ve tek bir kolundan çıkış yapıldıktan sonra kollektör üzerindeki boru bağlantıları sayesinde sirkülasyon için dağıtım sağlanır. Tüm bu işleyiş sırasında rehau kontrol paneli üzerinden anbean takip gerçekleştirmek mümkündür.

Rehau Kollektör Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sistemlerde kollektör rehau parçaları kullanılırken, teknik olarak çok pratik bir uygulama yer almaktadır. Bu konuda gereken tüm bilgiler rehau yerden ısıtma kullanım kılavuzu içerisinde de bulunarak incelenebilir. Bu kapsamda sistem için gereken sayıda ve gereken boyutlarda kollektör temin etmek açısından rehau yerden ısıtma katalog üzerinden ürün seçimleri yapılabilir.

Hak Enerji olarak uygulamalarda ihtiyaç duyulan bu ürün için rehau kollektör fiyatları açısından her zaman güncel rakamlar ile hizmet veriyoruz. Bu kapsamda marka genel merkezi tarafından da belirlenmiş fiyatların göz önünde bulundurulması ile rehau kollektör fiyatı belirlenmektedir. Bu konuda rakamları etkileyen en önemli faktörler arasında kaç çıkışlı ve girişli kollektör seçildiği, ürün boyutları ve kaç adet ürün ihtiyacı bulunduğunu gibi noktalar yer almaktadır.


Rehau Kollektör Çeşitleri

  

Debi göstergeli ısıtma devresi kolektörü

HKV-D AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV-D AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

Otomatik debi regülatörlü ısıtma devresi kolektörü Easyflow

HKV-D AG Easy Flow 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV-D AG Easy Flow 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

Debi göstergesiz ısıtma devresi kolektörü 

HKV AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör


Not : Tüm Kollektör Ürün Grupları 2 – 12 arası ağız sayılı tüm kolektörleri kapsamaktadırRehau Yerden Isıtma Kollektöleri


Yerleşim alanlarındaki en önemli detaylardan biri de yazın serin yerlerde kalmanın önemi kadar, kışın ısının da sağlanmasıdır. Özellikle kış aylarında ısınma sorunu olmayan mekânların seçilmesine özen gösterilmektedir. Binaya göre alana ve maliyete göre ısınma türleri değişebilir. Evler genellikle kombi ile ısıtılır Günümüzde enerji kaynaklarının tükenmesi verimliliğin önemini artırmıştır. Daha düşük enerji tüketimi ile daha fazla verimlilik arzusu, ısıtma için de geçerlidir. Verimliliği nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanan bir diğer ısıtma yöntemi ise yerden ısıtmadır. En popüler sorulardan biri, yerden ısıtma nasıl çalışır? Yerden ısıtma kollektörü nedir? Kollektörlerden hangisi en iyisidir? Kollektör çeşitleri nelerdir?

Seçim yapmadan hemen öncesinde dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? Bu yazımızda öncelikle yerden ısıtma sisteminden bahsedeceğiz, ardından kollektör nedir ve nasıl çalıştığı ile ilgili sorularınızı yanıtlamaya alışacağız.Öncelikle Yerden Isıtma Sistemi Nedir?


Yerden ısıtma, basitçe yaşam alanındaki ısıtmanın yerden başlaması anlamına gelir. Amacınız bir birim enerji ile daha fazla alanı ısıtmaktır. Isıtma yöntemleriyle ilgili en yaygın kullanıcı şikâyetlerinden biri, eşit olmayan ısı dağılımıdır. Bir bölge ideal sıcaklığını korurken, diğer bölge soğuktur ki bu bir dezavantajdır. Isıyı artırmak maliyetleri artırabilir ve bazen soruna çözüm olmayabilir. Bu nedenle ısıtma sistemlerindeki bileşenler çok önemlidir. Yerden ısıtma ile zemin kablo veya borularla döşenir ve bu şekilde ısıtılır.

Isıtma işlemini gerçekleştirmenin iki ana yolu vardır. Birincisi, direnç telleri kullanarak elektrik enerjisini termal enerjiye dönüştürme yöntemidir. İkinci yöntem ise harici bir kaynaktan ısıtılan suyun zemine döşenen borularda dolaştığı sistemdir. Kısacası, iki yöntem vardır: elektrikli yerden ısıtma ve sulu yerden ısıtma.

Yerden ısıtma boruları yaşam alanında zemine eşit olarak döşenir. Bu sayede ısı dağılımı homojen olarak sağlanır. Yerden gelen ısı havaya yükselir ve alana yayılır. Her iki ısıtma sisteminde de ısı dağılımı homojendir. Her alanda mevcut ünitenin verimi yüksektir.

Yerden ısıtma sistemleri, binaların beton zeminlerine döşenen kablo veya borulardan oluşan yerden ısıtma sistemleridir. Radyatör ile ısıtma, duvar, tavan gibi alanların daha sıcak olmasını sağlarken, yerden ısıtma, ısının tüm alana eşit olarak dağılmasını sağlar. Kişi vücudunun doğası gereği ideal sıcaklıktaki ortamlarda uzun süre kalabilir, yerden ısıtma ile ideal sıcaklık yerden sağlanırken kişiye sadece yağmur veya kar manzarasının tadını çıkarmak kalır.

Verimli enerji tasarrufu, sağlıklı ve homojen bir ısı sağlamanın yanı sıra, maliyeti enerji tüketimine ve sunduğu verimliliğe göre oldukça uygun olan yerden ısıtmanın sık kullanılmasını sağlar.Kollektör Nedir?


Yerden ısıtma sistemleri, zemine döşenen kablolar veya borular ile karmaşık bir yapıyı temsil eder. Kollektör, küçük kesitli borudan gelen sıvının toplandığı ana hat ve aynı zamanda yerden ısıtmanın dağıtım elemanıdır. Kolektörde tek büyük yatay kolon ve birden fazla tüp çıkıyor. Farklı alanlara giden tüplerin uzunlukları gittikleri yere göre ayarlanıyor. Aynı zamanda kurulan tesisatın farklı alanlara ulaşmasını sağlar. Yerleşim alanının büyüklüğüne bağlı olarak, homojen ısı dağılımını sağlamak için yerden ısıtma birkaç alana bölünmelidir. Kollektör aynı zamanda yerden ısıtma sisteminin bir parçasıdır ve bu görevi yerine getirmesini sağlar. Yerden ısıtma sisteminin çalışmasında ana bileşenler, seçimi çok önemlidir. Kaliteli bir marka seçmek, zemine döşenen tüm kablolar veya borular burada toplandığından ve sıcaklık da burada kontrol edildiğinden, kollektörün uzun ömürü olmasını ve sistemin düzgün çalışmasını sağlar.

Kaliteli marka kollektörün çok daha verimli olacağından bahsetmiştik. Rehau kollektör bu noktada karşımıza çıkmaktadır.

Tercih edilen yerden ısıtma sistemleri arasında ısı dağılımında önemli bir rol oynayan kollektör daha konforlu ve ekonomik bir ısıtma elde edilmesini sağlar. Kollektör çok değerli bir parça olarak ısının dağıtılmasında görev alır. Tesisatın içeriğinde mutlaka yer alması gerekir. Görevi sıcak suyun dağıtılması ve doğru ayarların sağlanmasıdır.

Rehau 12 li kollektör ile Rehau 11 lu kollektör kesit çapları eşit kollektörlerdir. Aralarında ki fark ağız sayısının farklı oluşundandır. Bu farktan dolayı biri 12 adet bağlantı rekoru diğeri ise 11 adet bağlantı rekoru ile montajı yapılmaktadır. Diğer kollektör türleri ise şunlardır;

rehau 10 lu kollektör

rehau 9 lu kollektör

rehau 8 li kollektör

rehau 7 li kollektör

rehau 6 lı kollektör

rehau 5 li kollektör

rehau 4 lü kollektör

rehau 3 lü kollektör

rehau 2 li kollektör

Kollektörlerde hem besleme hem de dönüş boruları bulunmakta olup, boruların durumuna göre kollektörün konumlandırılacağı yer doğru tespit edilmeli. Gerektiğinde kollektöre kolayca ulaşılabilmelidir. Aynı zamanda kollektör rüzgâr, su, şok gibi unsurlardan korunan korumalı bir yer içine yerleştirilmelidir. Başka bir marka satın alırken 3 tip kollektör arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar kesme vanalı kollektörleri, debimetreli kolektörler ve reglaj ayara sahip kollektörlerdir.

Bu kollektörlerden on/off vanalı olanlar otomasyona uygun değildir, regülasyonlu ve debimetreli kollektörler otomasyona uygundur.

Distribütör çeşitleri tipine göre 3/4, 1, 11/4 ve 11/2" çaplarında üretilmektedir. Sırasıyla 2 çıkıştan 15 çıkışa kadar dağıtım sistemleri oluşturulabilir. Çift tarafı içten dişli, bir tarafı içten dişli, diğer tarafı dış dişli olarak üretilebilirler. Tırtıklı kollektörler da üretilebilir.Kaç Çeşit Kollektör Bulunmaktadır?


Kollektör tahliye ve dönüş borusuna sahiptir, tüm boruların durumuna göre kollektör merkezi ve kolay erişilebilir bir yere yerleştirilmelidir. Korunaklı bir yere yerleştirilmesi de önemlidir. Su, rüzgâr veya şoklar gibi darbelere maruz kalmamalıdır. Kolektörler, basınç ve dönüş hatlarına giren basıncı kontrol eden valflere sahiptir. Bu valfler sayesinde farklı devrelere giden farklı basınç miktarlarının kontrolü sağlanmaktadır.

Vanaların tipine ve hassasiyetine bağlı olarak düz manifold ve akış kontrollü manifold olmak üzere iki tip manifold vardır. Opsiyonel olarak ayarlanabilen ayarlanabilir akışlı kollektörler birçok avantaja sahiptir. Bu nedenle yerden ısıtma yaptıracak olanlara tavsiye edilir. Kolektörün tipi ne olursa olsun uzun ömürlü ve sorun yaratmadan çalışması için seçimi uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Yapılacak seçim ısıtılacak alanın genişliğine, boruların uzunluğuna ve diğer faktörler bağlı olarak değişebilir.

Rehau yerden ısıtma kollektörü, kollektör çeşitleri arasında kalitesi ve güvenirliliği ile ön plana çıkmaktadır.

Rehau kollektör ölçüleri dikkate alınarak alışverişlerinizi tamamlamanız oldukça önemlidir.Kollektör Nasıl Çalışır?


Kollektörlerin dönüş hatları var. Bu tüplerdeki akış hızı ayarlanarak her bir farklı tüpten gelen ısı miktarı ayarlanabilmektedir. Isının eşit ve istenildiği gibi dağılmasını sağlayan bu kısım yerden ısıtmanın ana bileşenlerinden biridir. Bağlantılı hat üzerinde çalışma yapılıyor Isıtılacak her alana özel hatları kontrol etmek için vanalar takılıyor. Bu sayede vanalar açılıp kapatılarak sıcaklık kontrolü sağlanabilir. Hava çıkış cihazları, akış ayarlı manifoldlara da kolayca monte edilebilir. Rehau kollektör motoru çalışma prensipleri için mutlak önem taşımaktadır.

Yatay kolonlar olarak tasarlanan kollektörlerin birden fazla çıkış noktası vardır. Bu boruların güzergâhı ve her bir bölgeye ayrı ayrı ulaşan uzunlukları ustalıkla hesaplanmalıdır. Kollektörün yeri tüm bölgeler için kolayca erişilebilir olmalıdır. Her bir borunun birleştiği çıkış noktası ayrı bir valf ile kontrol edilir. Sıcaklık, tüplerden akan basınç miktarları okunarak ayarlanabilir. Bu yöntem, farklı odalarda farklı sıcaklıkları ideal bulan kişiler için çok çekicidir. Örneğin, gününü oturma odasında geçiren biri, yatak odasındaki vanayı kapatabilir. 12 derecelik bir sıcaklık bile önemli ölçüde uzun vadeli tasarruf sağlar. Tasarruf, kişinin bütçesine katkıda bulunur ve doğanın tükettiği enerji miktarını azaltır ve bu nedenle çok değerlidir.

Sistematik bir mantığa sahip olan kollektör, bir tür boru sistemini temsil eder ve izole bir düz bağlantı noktasını oluşturur. Bilindiği gibi sıcak su, karışım kazanı veya katı yakıt vasıtasıyla yerden ısıtma sistemlerine gönderilir. Yerden ısıtma, zemine döşenen ısıtma kanallarını da kapsar. Normal şartlarda kazandan gelen sıcak su kanalı ile tesisatın ısıtma kanalları arasında debi ve boyut olarak farklılıklar vardır.

Sistemin ana hattı ile kalorifer boruları arasında büyük bir boyut farkı olduğundan, sistemden çıkan yüksek basınçlı sıcak suyun ideal basınca ulaşması için akış kontrollü zemin kollektörü kullanılmalıdır. Kollektör dizisine ek olarak, tek bir kanaldan giren ve çıkan suyun daha düşük debide daha yakın alanlara ulaşmasını sağlayan bir çalışma prensibi ile kullanılmaktadır.Kollektör Montajı Nasıl Yapılır?


Hak Enerji olarak gerçekleştirdiğimiz uygulamalarda proje önce zemine strafor kaplama daha sonra boruların döşenmesi ve boruların tesisata bağlanması ile proje devam etmekte olup ısı kaynağı olarak kullanılan cihazın ısı suyunu dağıtması sağlanmaktadır. Boruların sistemle bağlantısının düzgün yapılması sırasında giriş ve çıkış noktalarına akış düzenleyicili zemin kollektörü monte edilir.

Yerden ısıtmanın temel malzemeleri nelerdir sorusu ile ilgili olarak en önemli malzemeler strafor, kalorifer borusu, yerden ısıtma manifoldu, termostatik vana ve oda termostatıdır. Ayrıca dönüş bağlantıları ayrı ayrı yapılır. Sistemden çıkan sıcak suyun dağıtımı ve dönüş suyunun sisteme devridaimi sırasında basıncı ve akışı azaltmaktadır. Rehau debi ayarlı kollektör görevini layıkıyla yerine getirmektedir.Yerden Isıtma Kollektör Fiyatları


Yerden ısıtma sistemini kullanırken farklı marka kollektör seçme imkânı vardır. Montaj için gerekli olan doğru boyutta kollektör parçalarının kullanılması önemlidir. Bu kapsamdaki en önemli detaylardan biri de gerekli debimetre özelliklerine sahip yüksek kaliteli manifold seçimidir.

Kurulum için bir kollektör seçerken, Örneğin Rehau 12’li kollektör ancak uyumlu ölçüler oluşturan bir boru tesisatı ile kullanılabilir. Bu ölçü örnek olsa da borunun çıkış sayısı ve dıştan çıkış sayısı gibi özelliklerin belirlenmesi sayesinde fiyatlar makul seviyededir. Hak Enerji’de Rehau gibi tanınmış markalardan seçtiğimiz ürünlerin garantili ve uzun ömürlü kullanım sağlayan ideal değerlere ulaşmasını sağlıyoruz.

Rehau kollektör fiyat listesine firmamızdan ulaşabilirsiniz. Rehau kollektör fiyatı en uygun biçimde Hak Enerji’de bulunmaktadır.

Rehau debi ayarlı kollektör fiyatları hakkında firmamızdan bilgi almadan kesinlikle alış verişinizi tamamlamayın. En uygun debi ayarlı Rehau kollektör firmamız bünyesindedir.Yerden Isıtma Kollektörü Ayarları


Yerden ısıtma ile en uzak noktaların bile aynı seviyede ısıtılabilmesi için kollektör balansı büyük önem taşır. Kolektör balansı doğru yapılırsa en uzak noktaların ısınmaması gibi sorunlar ve şikâyetler ortaya çıkmaz. Pekâlâ, yerden ısıtma kollektörü ayarı nasıl yapılmaktadır? Bunu detaylandıralım.

Günümüzde odaları ısıtmak için kullanılan yerden ısıtma ile aynı uzunluktaki yerden ısıtma devreleri bile aynı ısı çıkışını sağlamamaktadır. Bunun ana nedenleri çevresel unsurlar ve kullanılan malzemedir. Katlar birbirinden farklıdır. Dolayısıyla kanallara verilmesi gereken güç ve bu mahalleri aynı seviyede ısıtmak için ayarlanması gereken debi de farklılık göstermektedir. Çünkü parke veya mermer zeminleri ısıtırken malzemeye bağlı olarak burada ısı kayıpları meydana gelebilir ve bu da yerden ısıtma kollektörü kurulu devreler arasında ayarlanmasını gerektirir. İlgili hidrolik dengeleme kollektörün vanaları üzerinden gerçekleşir. Vana ne kadar fazlaysa ne kadar yükselirse bu hatta akış artar. Regülatör ayarı, hatlara gönderilecek debi önceden hesaplanarak yapılır ve bu işlemin bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir. Rehau kollektör ayarı uzmanlarımızda ayarlanacak ve size en ideal ısınma ortamı sağlanacaktır.Yerden Isıtma Kollektör Hesabı Nasıl Yapılmaktadır?


Yerden ısıtma sistemlerinin kurulumunu yapmadan önce, yerden ısıtma kollektörünün hesabının yapılması ve sistemlerin bu hesaba göre kurulması gerekmektedir. Hesaplama işlemi oldukça karmaşık olduğu için bu işlem genellikle mühendisler tarafından yapılır. Bu işlem için uygulanan birçok formül olmasına rağmen son zamanlarda Rehau'da yaygınlaşmıştır. Firmanın geliştirdiği yerden ısıtma hesaplama programı kullanılmaktadır. Yerden ısıtma genellikle proje bazında hesaplanır ve hesaplamada projenin özellikleri dikkate alınırKollektör Çalışma Prensipleri


Kollektörde besleme ve dönüş olmak üzere iki tip boru bulunur. Ayarlanabilir debimetreli kollektör kullanılıyorsa borulardaki debi hesaplanarak her bir borudaki ısı miktarı ayrı ayrı hesaplanabilir. Durum anında görünür, bu nedenle sistemi durdurmaya gerek kalmadan borunun izlenmesi yapılabilir. Yerden ısıtmanın kullanıldığı tüm alanlarda, boruları kontrol etmek için özel vanalar vardır. Bu vanalar sayesinde odadaki sıcaklık istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Kollektörler çevreyle ilgili sistemler olduğu için özellikle çevre hareketlerinin yoğun olduğu bu dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Yerden ısıtma kollektörü dış etkenlerden zarar görmemesi için genellikle Rehau kollektör dolabı kullanılmaktadır.

Kollektörler yatay kolon olarak tasarlanmıştır ve gerektiğinde ileri geri gidebilecekleri birden fazla çıkış noktasına sahiptir. Aşağıdaki gibi teknik detaylar: Boruların nasıl yerleştirildiği, hangi ortamda ve ne kadar dayanacağı alanında uzman kişiler ve profesyoneller tarafından hesaplanmalıdır ve montajı yapılmalıdır. Kollektörden odalara giden boruların her birinin özel vanası olduğu için her odadaki sıcaklık ayrı ayrı kontrol edilebilir ve bu da önemli tasarruflar sağlayabilir. Örneğin yatak odasında fazla vakit geçirmeyenler o odadaki vananın derecesini indirerek enerji tasarrufu sağlayabilirler.Yerden Isıtma Kollektörü Hakkında Neleri Bilmeliyim


Yerden ısıtma kollektörü satın almadan önce çalışacağınız markanın deneyimli, bilgili ve güvenilir bir marka olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sayede servis öncesi, sırası ve sonrasında sorun yaşamamış olursunuz. Peki, yerden ısıtma için kollektör nereden alabilirim? Sorulursa, fiyattan önce ilk dikkat edilmesi gereken şey markanın güvenilirliğidir. Ama unutmayın ki bir kollektörün fiyatı çok yüksekse, o zaman unutmayın bu en iyi kollektör demek değildir. En ucuz kollektör aynı zamanda ihtiyaçlarınız için en kaliteli kollektör olabilir. Bu nedenle seçim yaparken tüm bu özellikleri göz önünde bulundurmanız ve sık sık incelemeniz gerekir. Rehau'dan bir kollektör seçin, satın alma tercihlerinizi bu özelliklere dayandırmak her zaman sizin avantajınıza olacaktır.

Bir kollektör almadan önce kendinize mutlaka şu soruları sormalısınız: Kolektör nedir? Veya yerden ısıtma kollektörü nedir? Bir sisteme sahip olmadan önce bir sistemi bilmek sizi hatalardan ve karşılaşabileceğiniz olası sorunlardan kurtardığından, markalar hakkında araştırma yapmanıza ve bilgi toplamanıza da yardımcı olur. Markaların geçmişi ve pazar durumu hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Mutlaka bir uzmana danışarak kollektör temin ediniz.

Tavsiye ettiğimiz Rehau termostatik kollektör almadan önce de yine uzmanlarımıza danışmanızı uygun bulmaktayız.Yerden Isıtma Kollektörü Avantajları


Kuşkusuz yerden ısıtma kollektörlerin en büyük avantajı her odanın sıcaklığının ayarlanabilmesidir. Bu nedenle bu sistemler özellikle son yıllarda birçok ortamı ısıtmak için kullanılmaktadır. Ayrıca performansları göz önüne alındığında yerden ısıtma kollektör fiyatları bütçeyi zorlayacak türden değil. Ayrıca yerden ısıtma ve ısıtma sistemlerinde kullanılan tüm malzemeler çok kaliteli ve dayanıklı olduğu için uzun süreli kullanım imkânı vardır. Düşük maliyeti ile uzun vadede çok ciddi tasarruf sağlatır. Bu yüzden soğuk kış günlerinde ekonomik ısıtma düşünüyorsanız, yerden ısıtma kullanılması tavsiye edilir. Rehau kollektör hava alma işlemi yapılarak bakımlarının yapılması da size tasarruf sağlayacaktır. Aynı zamanda, yerden ısıtmanın avantajlarının bir listesi yapılabilir:

• Petek kullanılmadığı için ciddi yerden kazanç sağlanır

• Yakıt anlamında yüzde 15’lere varan tasarruf edilir

• İs vb. pisliklere yol açmadığından temizlik sıkıntısı yaşatmaz