Rehau Kollektör

Ana sayfa > Rehau Malzeme - İçerik > Rehau Kollektör


SATIN ALMAK İÇİN N11 RESMİ MAĞAZAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ 


Rehau Kollektör

Klasik ısınma sistemleri içerisinde örneğin petekli kaloriferlerde kombi, su tesisatı üzerinden aldığı suyu petek tesisatına gönderir ve bu dolaşım, sıcak suyun yapıda ısınma gerçekleştirmesini sağlar. Benzer bir yapı rehau yerden ısıtma sistemleri içerisinde de kullanılmaktadır. Hak Enerji olarak uyguladığımız bu sistemlerde, kombi veya ısı pompası gibi bir kaynaktan alınan sıcak su, kollektör bağlantısı ile boru tesisatına yönlendirilir ve bu sirkülasyon suyun sıcaklığı ile ısıtma sağlar.

Yerden ısıtma tesisatları içerisinde sıcak su dolaşırken, belirli bir süre sonrasında soğuduğunda da tekrar ana noktaya geri dönüş gerçekleştirir. Bu noktada sıcak suyun çıkış yaptığı ve soğuk suyun geri geldiği yani sirkülasyonun sağlandığı bölüm rehau kollektör sayesinde çalışır hale getirilmektedir. Rehau markasının güvencesinde sunulan bu parça, firmamızın sulu yerden ısıtma sistemlerinde bulunmaktadır.

Rehau Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Kullanılmaktadır?

Nitelikli ve dayanıklı malzeme ile üretilmiş bir yapıya sahip olan rehau yerden ısıtma kollektörü su bağlantısı gerçekleştirilerek kullanılır. Giriş ve çıkış sayıları birbirine eşit olmak ile birlikte 6'lı, 7'li, 8'li, 9'lu veya 10’lu gibi ürün seçenekleri bulunmaktadır. Bu kapsamda seçilen kollektör iki tarafından su borularının bağlanabileceği bir yapı ile kullanılır. Kullanım kapsamında düşük sıcaklıkta kullanılan ısıtma sistemlerinde yüksek hacim debisiyle gelen suyun düşük debi ile dağıtılması ve ayar yapılması için kollektör kullanılır.

Sunduğumuz sistemlerde rehau termostatik kollektör ürünleri daha avantajlı bir yapı olarak görülmektedir. Çünkü kollektör üzerinde yer alan termostat giriş noktasından itibaren sıcaklığın ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Kolay bir şekilde montaj edilebilen bu ürün, yine farklı bir şekilde rehau debimetre kollektör olarak da tercih edilebilir. Debimetre sayesinde de hacim debisinin önceden tespit edilerek, dağıtımın buna göre yapılması avantaj elde edilir.

Rehau Kollektör Özellikleri Nelerdir?

Sistemlerde kullanılan rehau debi ayarlı kollektör gibi parçalar özel bir şekilde çelik malzemeden üretilir. Yani Hak Enerji olarak Rehau bayisi olmamız konumunda sunduğumuz bu ürünler, rehau çelik kollektör kategorisinde yer almaktadır. Çelik yapı sayesinde paslanmadan ve çok uzun yıllar dayanıklı şekilde kullanılan bu ürün, montaj açısından da büyük bir kolaylık sağlar.

Kollektör montajının gerçekleştirildiği yerde devrenin korunabilmesi ve düzenli kullanım elde edilebilmesi açısından da rehau kollektör dolabı gibi bir ayrıntı da yer alabilir. Tüm bu ürünler rehau tesisat malzemeleri içerisinde bulunmak ile birlikte sulu yerden ısıtma sistemlerinde mutlaka bulunması gereken parçalardır. Teknik özelliklerine bakıldığında kollektör üzerindeki su giriş noktaları geniş çaplı ve su çıkış noktaları ise daha küçük çaplı noktalar oluşturmaktadır.

Tek bir kolondan dönüş ve tek bir kolundan çıkış yapıldıktan sonra kollektör üzerindeki boru bağlantıları sayesinde sirkülasyon için dağıtım sağlanır. Tüm bu işleyiş sırasında rehau kontrol paneli üzerinden anbean takip gerçekleştirmek mümkündür.

Rehau Kollektör Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sistemlerde kollektör rehau parçaları kullanılırken, teknik olarak çok pratik bir uygulama yer almaktadır. Bu konuda gereken tüm bilgiler rehau yerden ısıtma kullanım kılavuzu içerisinde de bulunarak incelenebilir. Bu kapsamda sistem için gereken sayıda ve gereken boyutlarda kollektör temin etmek açısından rehau yerden ısıtma katalog üzerinden ürün seçimleri yapılabilir.

Hak Enerji olarak uygulamalarda ihtiyaç duyulan bu ürün için rehau kollektör fiyatları açısından her zaman güncel rakamlar ile hizmet veriyoruz. Bu kapsamda marka genel merkezi tarafından da belirlenmiş fiyatların göz önünde bulundurulması ile rehau kollektör fiyatı belirlenmektedir. Bu konuda rakamları etkileyen en önemli faktörler arasında kaç çıkışlı ve girişli kollektör seçildiği, ürün boyutları ve kaç adet ürün ihtiyacı bulunduğunu gibi noktalar yer almaktadır.


Rehau Kollektör Çeşitleri

  

Debi göstergeli ısıtma devresi kolektörü

HKV-D AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV-D AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

Otomatik debi regülatörlü ısıtma devresi kolektörü Easyflow

HKV-D AG Easy Flow 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV-D AG Easy Flow 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

Debi göstergesiz ısıtma devresi kolektörü 

HKV AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

HKV AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör


Not : Tüm Kollektör Ürün Grupları 2 – 12 arası ağız sayılı tüm kolektörleri kapsamaktadır